Budapešť je známa aj pre svoje kúpele. Väčšina turistov mieri do kúpeľov Schezényi či do Gellértových kúpeľov (Gellért spa), ktoré patria medzi najväčšie a najznámejšie. Zároveň však bývajú výrazne drahšie.Flickr
StoryEditor

Zdravotné poisťovne preplatia aj kúpele v zahraničí. Nemusia však plnú sumu

30.07.2021, 09:15
Autor:
tasrtasr
V roku 2021 zatiaľ VšZP schválila úhradu cezhraničnej kúpeľnej liečby siedmim poistencom. Záujem o kúpeľnú liečbu v zahraničí nie je vysoký.

Kúpeľnú liečbu môže pacient absolvovať na Slovensku, ale aj v členských štátoch Európskej únie. Zdravotné poisťovne liečbu preplatia, nemusí však ísť o plnú sumu. Pripomenuli všetky tri zdravotné poisťovne.

Kúpeľnú liečbu je možné absolvovať aj v zahraničí. Najskôr pacient potrebuje schválenie od zdravotnej poisťovne.

"Následne absolvujete liečbu vo vami vybraných kúpeľoch v zahraničí, uhradíte ju a požiadate o refundáciu svoju poisťovňu. Tá vám uhradí priemernú zmluvnú cenu dohodnutú so slovenskými poskytovateľmi za poskytnutú zdravotnú starostlivosť," vysvetlila hovorkyňa Union zdravotnej poisťovne Beáta Dupaľová Ksenzsighová.

Záujem o kúpeľnú liečbu v zahraničí nie je vysoký. "V roku 2020 schválila Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) 14 poistencom úhradu cezhraničnej kúpeľnej liečby.

V roku 2021 zatiaľ VšZP schválila úhradu cezhraničnej kúpeľnej liečby siedmim poistencom," spresnil hovorca VšZP Matej Neumann.
Ešte menej záujemcov o kúpele v zahraničí eviduje zdravotná poisťovňa Dôvera.

"V minulom roku sme schválili šesť žiadostí, v tomto roku sme zatiaľ nedostali ani jednu," uviedol PR špecialista poisťovne Matej Štepianský.

menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
06. jún 2023 20:39