Európska komisia cez program Digitálna Európa podporí projekty na zlepšenie schopností zdravotnej starostlivosti a zdravotníckych inštitúcií v Európskej únii v oblasti kybernetickej bezpečnosti.
Výzva je určená pre malé a stredné zdravotnícke podniky v EÚ, ktoré budú môcť čerpať až 10 miliónov eur.
Informoval o tom generálny riaditeľ Kompetenčného a certifikačného centra kybernetickej bezpečnosti Ivan Makatura.
Ako ďalej spresnil, Európska komisia poskytne grant do výšky 50% celkových nákladov projektu.
Navrhované projekty sa musia zameriavať na kybernetickú bezpečnosť vrátane služieb a produktov kybernetickej bezpečnosti, zručností a školení, či zvyšovania povedomia a výmeny informácií.
O programe
Do programu sa môžu zapojiť malé a stredné zdravotnícke podniky, ktoré majú do 250 zamestnancov. Záujemcovia o podporu môžu predkladať návrhy projektov do 17. mája do 17:00 CEST.
„Program Digitálna Európa je skvelá príležitosť pre slovenské firmy, ako čerpať na svoje projekty financie z Európskej únie. Na rozdiel od eurofondov sú programy ako Digitálna Európa oveľa jednoduchšie na administráciu a podávanie projektov. Verím, že na Slovensku sa nájde dostatok kvalitných projektov, ktoré majú šancu na úspech,” povedal Ivan Makatura.
Viac informácií o tejto výzve nájdete na webových stránkach Kompetenčného a certifikačného centra kybernetickej bezpečnosti (KCCKB).
Návod, ako požiadať o grant z programu Digitálna Európa nájdete na stránkach kyberkomunita.sk. V prípade potreby konzultácie môžu záujemcovia kontaktovať centrum na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Kompetenčné a certifikačné centrum kybernetickej bezpečnosti spája slovenskú komunitu a tvorí štandardy pre posudzovanie, vzdelávanie a európske projekty v oblasti kybernetickej bezpečnosti.
Služby Kompetenčného centra zahŕňajú audit, konzultačné služby a certifikácie osôb, produkty a manažérske systémy.