TASR/Pavel Neubauer
StoryEditor

Štátne záchranky vyhlásili súťaž na nákup sanitiek za viac ako 23 miliónov eur

08.04.2022, 16:52
Autor:
tasrtasr
Nové sanitky by mali priniesť vyšší štandard poskytovania zdravotnej starostlivosti, ako aj zvýšenie komfortu pre pacientov a zdravotníkov.

Záchranná zdravotná služba (ZZS) Bratislava a Záchranná služba Košice (ZSKE) vyhlásili verejnú súťaž na výber dodávateľa nových sanitných vozidiel.

Predpokladaná hodnota zákazky za vozidlá, prístrojové vybavenie aj imobilizačnú techniku je v hodnote 23,1 milióna eur s DPH. Informovala z oddelenia komunikácie ZZS Bratislava Darina Schreková.

"Výsledkom verejného obstarávania má byť rámcová dohoda na nákup špeciálnych sanitných vozidiel v predpokladanom celkovom počte 100 sanitiek rýchlej lekárskej pomoci (RLP) a rýchlej zdravotnej pomoci (RZP), k tomu prislúchajúce prístroje a transportná a imobilizačná technika," spresnila Schreková.

Nové sanitky by mali priniesť vyšší štandard poskytovania zdravotnej starostlivosti, ako aj zvýšenie komfortu pre pacientov a zdravotníkov.

Zvýšiť sa má tiež počet špeciálnych ambulantných vozidiel na účely okamžitej a opakovanej núdzovej reakcie v rámci pandémie ochorenia COVID-19.

Obe záchranky majú získať 100 nových vozidiel a súčasne ich vyradiť 87. "Výraznou výmenou sanitných vozidiel tak poklesne ich priemerný vek z približne 11 rokov na dva roky," doplnila Schreková.

Financovanie má byť podľa nej viaczdrojové, pričom väčšina zákazky sa bude čerpať z Integrovaného regionálneho operačného programu, ako aj zo zdrojov Plánu obnovy a odolnosti.

menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
02. jún 2023 13:42