Nemocnica AGEL Komárno
StoryEditor

Nemocnica v Komárne rozšírila služby o liečbu prístrojovou lymfodrenážou

02.04.2022, 07:30
Autor:
tasrtasr
Metóda lymfodrenáže sa využíva vo fyzioterapii ako súčasť komplexnej rehabilitácie, ďalej v estetickej aj kozmetickej medicíne.

Ambulancia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie v Nemocnici Agel Komárno rozšírila spektrum svojich služieb o liečbu prístrojovou lymfodrenážou. Ambulancia patrí medzi najvyťaženejšie, pacientov v poslednom období stále pribúda, povedala MUDr. Osrolya Éder, ktorá sa tejto metóde liečby venuje.

Prístrojová lymfodrenáž je založená na aplikácii prerušovanej kompresie na telo a vytváraní opakovanej tlakovej vlny smerom zdola nahor, ktorá aktivuje krvný a lymfatický obeh. Pôsobí blahodarne a regeneračne na celý organizmus, spevňuje kožu, zlepšuje cirkuláciu, má detoxikačné účinky.

Metóda lymfodrenáže sa využíva vo fyzioterapii ako súčasť komplexnej rehabilitácie, ďalej v estetickej aj kozmetickej medicíne.

Indikácie zahŕňajú širokú škálu diagnóz vrátane pooperačných a poúrazových stavov, kŕčových žíl, opuchov venózneho pôvodu, diabetickej polyneuropatie či stavov po odstránení lymfatických uzlín. Procedúra je vysoko účinná aj pre pacientov trpiacich lipedémom alebo lymfedémom.

menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
09. jún 2023 05:59