StoryEditor

Ambulancie a štátna poisťovňa pokračujú v rokovaniach, chcú sa dohodnúť

31.03.2022, 20:39
Autor:
tasrtasr

Zväz ambulantných poskytovateľov (ZAP), ktorého členovia chceli od apríla vypovedať zmluvy štátnej Všeobecnej zdravotnej poisťovni (VšZP), sa dohodli, že v najbližších dňoch dotiahnu zmluvné podmienky.

VšZP garantuje úhradu poskytnutej zdravotnej starostlivosti podľa doterajších zmluvných podmienok aj v ambulanciách členov ZAP počas celej doby prebiehajúcich rokovaní.

Potvrdili to VšZP aj výkonná riaditeľka ZAP Naďa Trenčanská Bedušová.

"Pre poistencov VšZP sa ani od 1. apríla nič nemení. Z verejného zdravotného poistenia im je naďalej hradené poskytovanie zdravotnej starostlivosti v rozsahu a za podmienok ako doteraz," povedala manažérka oddelenia komunikácie poisťovne VšZP Eva Peterová.

Riaditeľka ZAP zdôraznila, že k dohode pristúpili s ohľadom na pacientov. Rokovania budú pokračovať budúci týždeň.

ZAP pôvodne v stredu (30. 3.) informoval, že pre chýbajúcu dohodu na podmienkach financovania zdravotnej starostlivosti budú ambulancie, ktoré zastupuje, poskytovať od 1. apríla poistencom VšZP len neodkladnú zdravotnú starostlivosť.

Dohoda s VšZP má platiť jeden týždeň, teda do 7. apríla, informoval neskôr vo štvrtok ZAP.

"Lekári združení v ZAP v zmysle doteraz platnej zmluvy budú ošetrovať poistencov VšZP bez toho, aby im vystavovali faktúry za ošetrenie, posielali ich na pobočky VšZP alebo ich odmietli ošetriť," uviedol ZAP.

VšZP zároveň dala podľa združenia prísľub, že v tomto období nebude priamo kontaktovať jednotlivých členov ZAP, zároveň garantuje v nasledujúcom týždni úhradu poskytnutej zdravotnej starostlivosti podľa doterajších zmluvných podmienok.

menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
24. september 2023 12:13