TASR
StoryEditor

Dôvera kritizuje zvýšenie základného imania štátnej VšZP

22.03.2022, 17:14
Autor:
tasrtasr
Vyššia platba za štátnych poistencov má priniesť 100 miliónov eur, zároveň sa má zvýšiť základné imanie štátnej Všeobecnej zdravotnej poisťovne o 120 miliónov eur.

Súkromná zdravotná poisťovňa Dôvera kritizuje plánované navýšenie základného imania štátnej Všeobecnej zdravotnej poisťovne.

Považuje za nespravodlivé, že sa ju vláda rozhodla podporiť na úkor ostatných. Informoval PR špecialista súkromnej zdravotnej poisťovne Matej Štepianský.

Podľa Dôvery vláda rozhodnutím "neférovo a na úkor ostatných" podporiť VšZP opäť rozdelila obyvateľov Slovenska na dve kategórie.

"Na svojich a na tých ostatných. Na liečbu jedných dá viac peňazí, na liečbu tých druhých menej," doplnil Štepianský.

Generálny riaditeľ zdravotnej poisťovne Dôvera Martin Kultan považuje dané rozhodnutie za diskriminačné a účelové.

"Považujeme za vrcholne nespravodlivé, že poistenci súkromných zdravotných poisťovní sa skladajú na oddlžovanie zle hospodáriacej štátnej poisťovne. Pripomíname, že aj zo 100-miliónovej sumy za poistencov štátu dostane väčšinu zase len štátna poisťovňa. Dokedy chce vláda diskriminovať 2,3 milióna ľudí platiacich dane?" uzavrel.

Minister financií Igor Matovič na utorkovej tlačovej konferencii oznámil, že do zdravotníctva má v tomto roku prísť navyše 365 miliónov eur.

Vyššia platba za štátnych poistencov má priniesť 100 miliónov eur, zároveň sa má zvýšiť základné imanie štátnej Všeobecnej zdravotnej poisťovne o 120 miliónov eur.

Ďalších 145 miliónov eur má priniesť vyšší výber poistného.

menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
24. september 2023 14:52