Pexels.com/Anna Shvets, Foto: Ilustračné
StoryEditor

Vieceré nemocnice v Nemecku fungujú v obmedzenom režime. Väčšina personálu je v karanténe

24.03.2022, 16:00
Autor:
tasrtasr
Vysoká incidencia koronavírusu nepredvída uvoľnenie situácie v Nemecku ani počas nasledujúcich týždňov.

Nemocnice v Nemecku bojovali počas vlny koronavírusového variantu omikron s rozsiahlym výpadkom personálu a aj v súčasnosti mnohé z nich pracujú v obmedzenom režime, uviedol v utorok prezident Nemeckej interdisciplinárnej asociácie intenzívnej starostlivosti a urgentnej medicíny (DIVI) Gernot Marx. Informovala o tom agentúra DPA.

"Vysoký počet pozitívne testovaného personálu je pre mnohé nemocnice veľmi zaťažujúci," povedal Marx pre denník Augsburger Allgemeine.

"Aj dnes pracuje 518 z 1320 jednotiek intenzívnej starostlivosti v obmedzenom režime," priblížil.

V spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko je tiež podľa neho "veľmi zreteľne cítiť dôsledky karnevalového efektu", píše DPA.

Na závažné problémy s výpadkami personálu v dôsledku karantény a izolácie poukázal aj prezident Nemeckého združenia nemocníc (DKG) Gerald Gass.

Ako uviedol pre médiá, "aktuálne prieskumy ukazujú, že 75 percent nemocníc v Nemecku nie je schopných ponúknuť bežný rozsah svojich služieb, pričom hlavnou príčinou sú predovšetkým výpadky personálu".

Vysoká incidencia koronavírusu nepredvída uvoľnenie situácie v Nemecku ani počas nasledujúcich týždňov, píše DPA.

Pozitívom je, že miera zaťaženia jednotiek intenzívnej starostlivosti ďalej nestúpa.

Gass však upozornil aj na finančné dôsledky pre nemocnice z dôvodu obmedzení pravidelnej starostlivosti a vyzval spolkovú vládu na dlhodobú podporu zdravotníckych zariadení, dodáva DPA.

menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
02. jún 2023 06:49