Pexels/Vidal Balielo Jr.
StoryEditor

Komárňanská nemocnica už rozbehla plánovanú operatívu

14.03.2022, 15:17
Autor:
tasrtasr
Počas uplynulého týždňa zrealizovali v nemocnici takmer stovku operácií, stále však platí zákaz návštev hospitalizovaných pacientov.

Nemocnica Agel Komárno rozbehla počas uplynulých dní plánovanú operatívu. Umožnila jej to zlepšujúca sa pandemická situácia.

Počas uplynulého týždňa zrealizovali v nemocnici takmer stovku operácií, stále však platí zákaz návštev hospitalizovaných pacientov.

Na základe príkazu ministra zdravotníctva je od piatku zrušené antigénové testovanie v mobilnom odberovom mieste za päťeurový poplatok, záujemcovia sa však môžu otestovať antigénovými aj PCR testami pre samoplatcov, informoval riaditeľ nemocnice Miroslav Jaška.

Za obdobie od začiatku tretej vlny pandémie hospitalizovali v komárňanskej nemocnici 487 pacientov s potvrdeným novým koronavírusom, z nich 126 bolo zaočkovaných.

„V posledných dňoch sa situácia zlepšuje, k dnešnému dňu máme hospitalizovaných 10 pacientov s ochorením COVID-19. Traja sa nachádzajú na jednotke intenzívnej starostlivosti s podporou dýchania a štyria sú suspektní,“ potvrdil Jaška.

Nemocnica eviduje výpadok desiatich zamestnancov, nikto nie je suspektný.

menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
02. jún 2023 04:41