Reuters
StoryEditor

Dôvera zverejnila rebríček najlepších nemocníc

10.03.2022, 09:53
Autor:
tasrtasr
Z regionálneho pohľadu boli najlepšie hodnotené nemocnice v Bratislavskom a Košickom kraji, ženy pacientky opäť udeľovali prísnejšie známky ako muži.

Medzi najlepšie zdravotnícke zariadenia na Slovensku z pohľadu hodnotenia pacientov patria

  • Národný ústav detských chorôb v Bratislave,
  • Železničná nemocnica Košice,
  • Národný ústav srdcových a cievnych chorôb v Bratislave a
  • Národný ústav detskej tuberkulózy a respiračných chorôb v Dolnom Smokovci.

Rebríček hodnotenia zverejnila vo štvrtok 10. marca zdravotná poisťovňa Dôvera.

„Prieskum nám ukázal výrazný nárast spokojnosti detských pacientov, respektíve ich rodičov. Po minulé roky sme boli svedkami toho, že práve rodičia boli tí, ktorí hodnotili prísne a dávali najavo nižšiu mieru spokojnosti.

Myslíme si, že detské fakultné nemocnice urobili veľa práce v prospech spokojnosti pacientov, čoho odrazom je aj umiestnenie Národného ústavu detských chorôb na čele rebríčka fakultných nemocníc,“ povedal generálny riaditeľ Dôvery Martin Kultan.

Z regionálneho pohľadu boli najlepšie hodnotené nemocnice v Bratislavskom a Košickom kraji, ženy pacientky opäť udeľovali prísnejšie známky ako muži.

Podobne je to aj s hodnotením podľa veku, mladší pacienti v priemere udeľovali o niečo horšie známky ako starší.

Celková priemerná známka hodnotenia pacientov sa v porovnaní s rokom 2020 zhoršila. Dospelí pacienti hodnotili mierne horšie takmer všetky otázky, okrem subjektívneho hodnotenia zlepšenia zdravotného stavu po prepustení z nemocnice. Najprudší prepad v spokojnosti sa zaznamenal v hodnotení nemocničnej stravy.

Rebríček nemocníc zostavila Dôvera po 16. raz. Dotazník vyplnilo viac ako 7 000 pacientov, ktorí sa vlani liečili v niektorej zo slovenských nemocníc.

Nehodnotili odbornosť lekárov alebo použité liečebné metódy, sústredili sa na kvalitu ubytovania, prístup personálu a subjektívny pocit zlepšenia zdravia po prepustení z nemocnice.

menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
04. jún 2023 12:18