Nemocnice sú na hrane, personál nestíha. Najhoršie je to cez víkendy.TASR
StoryEditor

Nemocnice môžu postupne spúšťať odložené operácie

23.04.2021, 08:01
Odložené elektívne výkony sa budú zvyšovať postupne a s prioritizáciou menej rizikových zákrokov. Dôvodom je stále pomerne vysoký počet pacientov s covidom na oddeleniach anestéziológie a intenzívnej medicíny.

Vďaka výrazne klesajúcim číslam hospitalizovaných pacientov s ochorením COVID-19 sa nemocnice môžu pripravovať na postupnú normalizáciu poskytovanej zdravotnej starostlivosti. Potvrdil to vtedajší štátny tajomník ministerstva zdravotníctva Peter Stachura (pozn. odvolaný 21. 4.).

Špecializované ústavy, ktoré počas vrcholu druhej vlny pandémie vypomáhali ostatným nemocniciam, už nebudú prijímať pacientov s ochorením COVID-19. „Po doliečení posledných pacientov s covidovou pneumóniou sa môžu naplno venovať pacientom so srdcovými, s onkologickými alebo pľúcnymi ochoreniami. Všetky nemocnice môžu začať od budúceho týždňa postupne prijímať aj pacientov na elektívne operácie,“ informoval P. Stachura.

Postupný nábeh

Odložené elektívne výkony sa budú zvyšovať postupne a s prioritizáciou menej rizikových zákrokov. Dôvodom je stále pomerne vysoký poč...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
07. jún 2023 23:45