Dreamstime
StoryEditor

Asociácia nemocníc Slovenska: Nemocnice nedostali financie na príplatok za pacientov s covidom

07.03.2022, 16:40
Autor:
tasrtasr
Ministerstvo financií SR potvrdilo, že eviduje požiadavku rezortu zdravotníctva o uvoľnenie zdrojov na refundáciu rizikového príplatku za starostlivosť o pacientov s ochorením COVID-19.

Malé a stredné nemocnice nedostali v tomto roku financie na príplatok za starostlivosť o pacientov s ochorením COVID-19.

Asociácia nemocníc Slovenska (ANS) preto upozorňuje, že od polovice marca ho nebudú mať zdravotníkom ako vyplácať.

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR reagovalo, že už predložilo ministerstvu financií žiadosť o rozpočtové opatrenie na zabezpečenie zdrojov na refundáciu.

"Upozorňujeme, že zatiaľ v tomto roku neboli zo strany Ministerstva financií SR poskytnuté finančné prostriedky nemocniciam na úhradu sedemeurového rizikového príplatku za starostlivosť o pacientov s ochorením COVID-19," skonštatovala ANS.

Tiež upozorňuje, že zdravotné poisťovne neponúkajú nemocniciam podmienky, ktoré by pokryli zvýšenie platov či nárast cien energií a inflácie.

Hovorkyňa MZ SR Zuzana Eliášová uviedla, že nemocnice podklady na refundáciu predložili v utorok (1. 3.).

Ministerstvo zdravotníctva následne vo štvrtok (3. 3.) predložilo ministerstvu financií žiadosť o rozpočtové opatrenie na zabezpečenie zdrojov na refundáciu. "Uvedené je aktuálne v štádiu riešenia," doplnila Eliášová.

Ministerstvo financií SR potvrdilo, že eviduje požiadavku rezortu zdravotníctva o uvoľnenie zdrojov na refundáciu rizikového príplatku za starostlivosť o pacientov s ochorením COVID-19.

"Finančné zdroje budú uvoľnené ihneď po posúdení žiadosti. Rozpočtové opatrenia v súvislosti s pandémiou COVID-19 sú zvyčajne posudzované prednostne," doplnil tlačový odbor ministerstva financií.

menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
02. jún 2023 20:20