StoryEditor

Najmenšia spokojnosť v nemocniciach je stále so stravou, ukázal prieskum zdravotných poisťovní

24.03.2021, 08:54
Zdravotná poisťovňa Dôvera zaznamenala aj nadpriemerné zlepšenie v kategórii hospitalizácií detí. Počas pandémie dostali lepšie známky najmä detské nemocnice.

Oproti minulému roku si nemocnice v očiach poistencov polepšili. Ukázali to prieskumy dvoch najväčších zdravotných poisťovní, Dôvery a Všeobecnej zdravotnej poisťovne.

Za poistencov VšZP najlepšie dopadli špecializovane zamerané zdravotnícke zariadenia a špecializované ústavy srdcovo-cievnych chorôb, najhoršie štátne univerzitné a fakultné nemocnice.

Zo štátnych univerzitných a fakultných nemocníc dostala najvyššiu známku od poistencov VšZP Univerzitná nemocnica s poliklinikou Milosrdní bratia v Bratislave. Medzi všeobecnými nemocnicami patrí prvá priečka Nemocnici Svätého Michala v Bratislave.

„Medzi špecializovanými zdravotníckymi zariadeniami sa najlepšie umiestnil Národný endokrinologický a diabetologický ústav Ľubochňa, Národný ústav Reumatických chorôb a Národný ústav tuberkulózy, pľúcnych chorôb a hrudníkovej chirurgie Vyšné Hágy“, uviedol hovorca VšZP Matej Neumann.

Zo špecializovaných ústavov srdcovo-cievnych chorôb sa všetky tri, bratislavský, banskobystrický, aj košický, umiestnili na najvyššej priečke.

Zo špecializovaných onkologických ústavov je najlepšie hodnotený Národný onkologický ústav Bratislava a Onkologický ústav sv. Alžbety. V ostatných zdravotníckych zariadeniach tohto typu malo až šesť zariadení zelenú známku spokojnosti.

V kategórii ústavných zdravotníckych zariadení zaradených do prieskumu získalo najvyššie hodnotenie poistencov Mammacentrum sv. Agáty v Banskej Bystrici. Najvyššiu spokojnosť vyjadrili v prieskume poistenci z Prešovského a Žilinského kraja, naopak, najmenej spokojní boli poistenci z Trenčianskeho a Trnavského kraja. Svoj pobyt v niektorom z ústavných zariadení kritickejšie hodnotili ženy. Najviac sa do hodnotenia zapojili poistenci vo veku 26 až 40 rokov.

Najnižšiu známku spokojnosti dostala strava a ubytovanie, najvyššiu celkové zlepšenie zdravotného stavu, nasledovala poskytnutá zdravotná starostlivosť a správanie sa sestier. V rámci otvorených odpovedí hospitalizovaní pacienti pozitívne hodnotili aj prístup lekárov, dostatočnú a zrozumiteľnú informovanosť o ich zdravotnom stave, profesionálnu starostlivosť a ...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
01 - Modified: 2021-03-22 12:49:54 - Feat.: 0 - Title: Štatistiky hovoria o zlepšení situácie s covidom, niektoré nemocnice to stále necítia
menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
03. jún 2023 17:05