Dreamstime
StoryEditor

Moderna oznámila, že začala testovať vakcínu proti koronavírusu už aj u malých detí

17.03.2021, 06:52
Autor:
TasrTasr
Táto štúdia pomôže posúdiť potenciálnu bezpečnosť vakcíny a jej schopnosť vyvolať imunitnú odpoveď u detí do 12 rokov.

Americká spoločnosť Moderna v utorok oznámila, že začala testovať vakcínu proti koronavírusu u detí vo veku od šiestich mesiacov do 12 rokov. Podľa plánov spoločnosti sa má na očkovaní zúčastniť približne 6750 detí, píše agentúra AFP.

"Sme radi, že môžeme začať s touto testovacou fázou vakcíny od spoločnosti Moderna (mRNA-1273) u zdravých detí v USA a Kanade," uviedol vo vyhlásení generálny riaditeľ Moderny Stéphane Bancel. Podľa neho táto "pediatrická štúdia pomôže posúdiť potenciálnu bezpečnosť tejto vakcíny a jej schopnosť vyvolať imunitnú odpoveď u tejto dôležitej mladšej skupiny populácie".

Americké zdravotnícke orgány tvrdia, že v porovnaní s dospelými sa novým koronavírusom nakazilo menej detí. Väčšina z nich však mala mierne alebo žiadne symptómy, píše agentúra AFP.

Vakcínou od spoločnosti Moderna v Spojených štátoch doteraz zaočkovali približne 17,8 milióna dospelých ľudí. Vakcíny od spoločností Pfizer/BioNTech, Moderna a Johnson&Johnson, ktoré doteraz v USA schválili, majú do konca roka dodať dostatočné množstvo dávok vakcín, aby nimi bolo možné zaočkovať celú dospelú populáciu v krajine.

USA v súčasnosti očkujú okolo 2,2 milióna ľudí denne, zatiaľ čo prvú dávku vakcíny dostalo takmer 65 percent Američanov vo veku nad 65 rokov.

menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
03. jún 2023 18:15