StoryEditor

Vďaka diagnostickému centru v považskobystrickej nemocnici sa výrazne skrátila čakacia doba

05.03.2022, 15:00
Autor:
redred
Kým prvé dni slúžilo nové pracovisko výlučne pre hospitalizovaných pacientov, po rozbehnutí boli v priestoroch diagnostického centra vyšetrení aj tí, ktorí prišli na urgentný príjem.

Od spustenia prevádzky nového Diagnostického centra vo vnútrobloku považskobystrickej nemocnice ubehol mesiac. Informoval o tom Trenčiansky samosprávny kraj na svojej webovej stránke. 

Centrum slúži nielen pre pacientov z urgentného príjmu a hospitalizovaných, ale už aj pre objednaných či pre tých, ktorých na vyšetrenie pošle lekár priamo z ambulancie. 

Kým prvé dni slúžilo nové pracovisko výlučne pre hospitalizovaných pacientov, po rozbehnutí organizačnej štruktúry boli v priestoroch diagnostického centra vyšetrení aj tí, ktorí prišli na urgentný príjem s akútnym zhoršením zdravotného stavu.

„Momentálne pracujeme v plnej prevádzke, ľudia, ktorí sú posielaní na vyšetrenie od obvodných lekárov či iných špecialistov, sú smerovaní na toto pracovisko,“ uviedol riaditeľ NsP Považská Bystrica Igor Steiner. TSK

​Vďaka diagnostickému centru s moderným CT, röntgenologickým a ultrasonografickým pracoviskom sa výrazne skrátila čakacia doba.

Podľa riaditeľa je nemocnica schopná vyšetrovať podľa požiadaviek, po objednaní pacient čaká týždeň, maximálne dva. „Denne môžeme vykonať 120 röntgenov, 40 sonografií a 20 až 25 CT nálezov, v závislosti od komplikovanosti a rozsahu vyšetrenia,“ dodal Steiner.

menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
29. máj 2023 11:16