StoryEditor

Všeobecní lekári sa bránia obvineniam zo zanedbávania pacientov

18.01.2021, 08:05
Aj ambulancie majú výpadky lekárov a sestier pre COVID-19 a musia zastupovať chýbajúcich kolegov.

Všeobecní praktickí lekári pre dospelých od začiatku pandémie stáli a doteraz stoja v prvej línii a rovnako ako ostatní zdravotníci dnes tiež pracujú na hraniciach svojich možností. Obviňovanie zo zanedbávania pacientov považujú preto za zovšeobecňujúce a zavádzajúce.

Uviedla to Slovenská spoločnosť všeobecného praktického lekárstva (SSVPL) v reakcii na medializované informácie o zanedbávaní ambulantnej starostlivosti, ku ktorej sa na základe výzvy Fakultnej nemocnice v Žiline pridalo na sociálnej sieti aj&...

Tento článok je určený pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
26. jún 2026 15:50