očkovanie, vakcínaTASR
StoryEditor

V bratislavskej nemocnici už zaočkovali proti ochoreniu COVID-19 takmer tritisíc ľudí

06.01.2021, 10:15
Autor:
TasrTasr
UNB vykonáva očkovanie v troch pracoviskách. A to v nemocnici na Kramároch, v Nemocnici Ružinov a v Nemocnici svätého Cyrila a Metoda v Petržalke.

V Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB) zaočkovali od 27. decembra do 4. januára 2838 ľudí proti ochoreniu COVID-19. Informovala o tom hovorkyňa UNB Eva Kliská.

UNB vykonáva očkovanie v troch pracoviskách. A to v nemocnici na Kramároch, v Nemocnici Ružinov a v Nemocnici svätého Cyrila a Metoda v Petržalke. "Okrem zamestnancov UNB očkujeme aj zdravotníkov z Národného onkologického ústavu, Národného ústavu detských chorôb, Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb, Univerzitnej nemocnice s poliklinikou Milosrdní bratia, Nemocnice v Malackách, zamestnancov z Úradu verejného zdravotníctva SR a zamestnancov kritickej infraštruktúry," uviedla riaditeľka UNB Renáta Vandriaková.

UNB je podľa hovorkyne jedno zo štyroch vakcinačných centier, v ktorom bol sprístupnený registračný formulár, cez ktorý sa na každý nasledujúci deň prihlásilo 200 ľudí. "Formulár je v súčasnosti prístupný na stránke korona.gov.sk. Určený je primárne pre zdravotníckych pracovníkov," spresnila Kliská. Nemocnica zároveň okrem tých, ktorí sa prihlásili cez online formulár, očkuje aj zdravotníkov, ktorí boli nahlásení v rámci interných zoznamov pred spustením online registrácie.

Vakcináciu vykonáva v rámci UNB desať očkovacích tímov. "Do UNB dorazila už štvrtá dodávka vakcín, spolu sme tak obdržali 14.525 dávok. V očkovaní pokračujeme a naším cieľom je v zabehnutej fáze denne očkovať 1500 ľudí," doplnila hovorkyňa.

menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
07. jún 2023 05:42