StoryEditor

Termín otvorenia nemocnice na Rázsochách sa určite posunie, potvrdilo MZ SR

03.01.2021, 10:32
Autor:
TasrTasr
Prvé rozhodnutie vlády o výstavbe Fakultnej nemocnice Rázsochy padlo v roku 1982, nemocnica doteraz nestojí.

Termín otvorenia novej Univerzitnej nemocnice na bratislavských Rázsochách sa určite posunie. Dôvodom je pandémia nového koronavírusu. Uviedla to hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová.

"Ministerstvo zdravotníctva vyvíja maximálne úsilie, aby nemocnica na bratislavských Rázsochách začala fungovať v praxi čo najskôr, avšak s prihliadnutím na pandémiu ochorenia COVID-19 nie je termín otvorenia nemocnice, avizovaný bývalým vedením ministerstva zdravotníctva, aktuálny," uviedla.

Návrh sa nachádza v procese verejného obstarávania komplexnej prípravy celého projektu. Aktuálne sa rieši finálne hodnotenie žiadostí o účasť. Pokiaľ ide o pozemok, územie na Rázsochách je podľa MZ SR na výstavbu pripravené.

Súťaž na projekt vyhlásili 5. júna 2019. "Vzhľadom na objektívne príčiny v dôsledku koronakrízy, termín ukončenia súťaže predpokladáme koncom roka 2020," dodala Eliášová s tým, že na projekte intenzívne pracuje tím odborníkov, ktorý je zložený z riadiacich, analytických a strategických zložiek MZ SR, ako aj odborníkov z medicínskych kruhov.

menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
03. jún 2023 06:27