Nemocnica v Treníčne má kapacitu naplnenú na 25 percent.TASR
StoryEditor

Minister odvolal vedenie nemocnice v Trenčíne

27.08.2020, 11:21
Autor:
tasrtasr
O miesto prišiel aj ekonomický riaditeľ Národnej transfúznej služby

Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO) odvolal ekonomického riaditeľa Fakultnej nemocnice (FN) v Trenčíne Mareka Šedíka a vedenie tejto nemocnice. Odvolal tiež ekonomického riaditeľa Národnej transfúznej služby (NTS) SR v Bratislave Adama Kalužaya. Oznámil to na tlačovom brífingu. Upozornil na takzvanú chobotnicu biznis vzťahov v zdravotníctve.

Na problémy v trenčianskej nemocnici Krajčího upozornili v liste zástupcovia Základnej odborovej organizácie sestier a pôrodných asistentiek pri FN Trenčín. Poukázali na zlé a neefektívne hospodárenie. Nemocnica podľa nich viackrát zakúpila techniku nepoužiteľnú na daných oddeleniach. Tiež tvrdia, že nemajú jasné pokyny k organizácii práce v nemocnici počas druhej vlny pandémie COVID-19 a poukazujú na nedostatok pracovníkov na oddeleniach a klinikách FN Trenčín, ktorá je v rozpore s výnosom Ministerstva zdravotníctva SR a ohrozuje poskytovanie zdravotnej starostlivosti.

Dočasný riaditeľ

Krajčí upozornil aj na personálne a ekonomické prepojenia NTS a FN v Trenčíne s viacerými obchodnými spoločnosťami, i nárast ich finančných obratov.

Trenčiansku nemocnicu dočasne vedie Tomáš Janík. Podľa Krajčího má nemocnicu viesť maximálne šesť mesiacov do riadneho výberového konania. Janík chce podľa svojich slov stabilizovať personál nemocnice, ako aj audit zmlúv. Zároveň ubezpečil, že nemá žiadne väzby na miestnych oligarchov, ani lekárov či iný personál v rámci nemocnice.

menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
29. máj 2023 16:47