StoryEditor

Študenti zubného lekárstva budú mať lepšie možnosti praktickej prípravy

07.01.2019, 23:00
Autor:
HNHN
Rozšírenie sa uskutočnilo za finančnej podpory MZ SR

Na Lekárskej fakulte SZU v týchto dňoch dochádza rozšíreniu pracoviska Katedry zubného lekárstva o ďalšie pracovisko, ktoré výrazne pomôže klinickej výučbe budúcich zubných lekárov. "Ide o vybudovanie ďalších zubnolekárskych ambulancií s moderným vybavením, ktoré je aspoň čiastočne podobné európskym fakultám zubného lekárstva. Študenti v rámci prípravy budú mať lepšie možnosti praktickej prípravy v diagnostike a liečbe pacientov s ochoreniami ústnej dutiny," uviedla hlavná odborníčka MZ SR pre zubné lekárstvo prof. MUDr. Neda Markovská, CSc.

Rozšírenie kapacity Katedry zubného lekárstva sa uskutočnilo za finančnej podpory MZ SR. "Je potrebné uviesť, že výučba zubného lekárstva je najdrahším študijným odborom. Aj keď kapacity na realizáciu výučby študentov sú limitované, počet absolventov prispeje postupnému zvyšovaniu zubných lekárov," doplnila prof. N. Markovská.

Pri tejto príležitosti sa dnes uskutočnilo slávnostné otvorenie nových priestorov Katedry zubného lekárstva za účasti p.ministerky zdravotníctva A. Kalavskej. Táto udalosť sa uskutočňuje v akademickom roku, kedy v júni 2019 štúdium ukončia prví absolventi zubného lekárstva a ešte do mája budú mať možnosť pracovať a novom pracovisku.

menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
31. máj 2023 17:30