StoryEditor

Prvá unikátna operácia srdca na Slovensku a v Čechách

28.01.2019, 23:00
Autor:
HNHN
Nemocnica CINRE si pripísala aj svetové prvenstvo

V Centre intervenčnej neurorádiológie a endovaskulárnej liečby (CINRE) v Bratislave sa po prvýkrát v Česku a na Slovensku uskutočnili unikátne operácie srdcových ciev s použitím inovatívneho pulzatilného mechanického podporného systému PulseCath, dočasne nahrádzajúceho srdcový obeh.

Tento systém dočasne podporuje srdcový obeh a umožňuje tak bezpečnejšie intervenčne ošetriť vysokorizikové viaccievne postihnutia srdcových ciev.

Súčasne tím intervenčných rádiológov a kardiológov pod vedením MUDr. Ivana Vuleva PhD., MPH, FCIRSE a MUDr. Otu Hlinomaza, CSc. použil šetrný najnovší spôsob uzatvárania stehenného operačného prístupu.

Pri operáciách bol prítomný aj Greg A. Walters zo Spojených štátov amerických, z Philadelphie, ktorý je autorom konceptu Manta. Podľa vyjadrenia Grega A. Waltersa, prístupom cez v minulosti našitý chirurgický bypass, bola takáto operácia teraz v CINRE uskutočnená dokonca prvýkrát na svete. Obe operácie u pacientov s veľmi ťažkým nálezom, ktorý bol kontraindikovaný aj na kardiochirurgickú liečbu, dopadli mimoriadne úspešne. Obaja pacienti sa už zotavujú po komplexných endovaskulárnych operačných výkonoch. Predpokladá sa u nich ešte krátka 2 až 3-dňová hospitalizácia a následne budú môcť opustiť nemocnicu.

CINRE sa špecializuje na inovatívnu miniinvazívnu liečbu neurovaskulárnych a kardiovaskulárnych ochorení, ktoré postihujú ľudí a umierajú na ne 2/3 populácie u Slovensku. CINRE je medzinárodným školiacim centrom excelentnosti pre viaceré nové a miniinvazívne liečebné postupy vo všetkých troch programoch neuro, kardio a angio, školili sa v ňom za 12 mesiacov od vzniku špecialisti už zo 14 krajín, ako sú Nemecko, Francúzsko, Rakúsko, Švajčiarsko, Česko, Rusko, Južná Kórea či Singapur.

Nemocnica CINRE je zmluvným partnerom všetkých troch zdravotných poisťovní na Slovensku a pacienti v ňom za žiadne výkony nedoplácajú.

menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
30. máj 2023 17:31