StoryEditor

V Trenčíne opätovne zaviedli ERCP vyšetrenia

16.08.2019, 00:00
Autor:
HNHN
ERCP vyšetrenie sa vykonáva v priestoroch Rádiodiagnostického oddelenia vo FN Trenčín

Gastroenterologické pracovisko Fakultnej nemocnice v Trenčíne, po nevyhnutnej rekonštrukcii a novom technickom vybavení na Radiodiagnostickom oddelení FN v Trenčíne, opäť zaviedlo do diagnosticko – liečebného programu ERCP vyšetrenie (endoskopická retrográdna cholangiopankreatikografia). Informovala o tom nemocnica na sociálnej sieti.

ERCP vyšetrenie sa vykonáva v priestoroch Rádiodiagnostického oddelenia vo FN Trenčín (pavilón geriatrie a TaPCH).

ERCP je vyšetrenie žlčových a pankreatických ciest kombinovanou endoskopickoröntgenologickou metódou. Cieľom ERCP vyšetrenia je presnejšie určiť príčinu ťažkostí pacienta, včas rozpoznať chorobné zmeny na žlčových cestách, prípadne žlčníku a pečeni, alebo pankrease a následné odstraňovanie žlčových a pankreatických kameňov endoskopickým prístupom, ako aj riešenie nepriechodnosti žlčových a pankreatických ciest z rôznych príčin.

Uvedené vyšetrenie odporúča vždy odborný lekár – gastroenterológ, internista, chirurg, geriater, a vykonáva sa pacientom formou hospitalizácie.

ERCP vyšetrenie sa vykonáva pacientom v celkovej anestéze, ktorá zabezpečuje lepší komfort a bezpečnosť priebehu vyšetrenia pacientovi i endoskopickému tímu. Z tohto dôvodu je potrebné pred ERCP vyšetrením absolvovať interné predoperačné a predanesteziologické vyšetrenie.

Pacienta na ERCP vyšetrenie je možné objednať každý pracovný deň, optimálne v čase medzi 13:00-14:00 na Gastroenterologickom pracovisku FN Trenčín.

menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
29. máj 2023 12:02