StoryEditor

Ministerstvo zdravotníctva hľadá nového predsedu Úradu pre dohľad

09.01.2020, 23:00
Autor:
HNHN
Záujemcovia sa môžu prihlásiť do výberového konania do 24. januára 2020.

Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) poverený riadením Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR chce navrhnúť vláde SR kandidáta na predsedu Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS). Na post preto vyhlásil výberové konanie. TASR o tom v piatok informovala hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová.

Kandidát musí okrem iného splniť podmienky spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu, musí mať najmenej sedemročnú prax v oblasti zdravotného poistenia, v oblasti práva, v oblasti finančného trhu alebo v oblasti poskytovania zdravotnej starostlivosti, z toho najmenej dva roky praxe v riadiacej, vedeckej alebo pedagogickej funkcii a rovnako musí mať trvalý pobyt na území SR.

Záujemcovia o pozíciu musia predložiť potrebné doklady na adresu MZ SR do 24. januára.

Post predsedu ÚDZS sa uvoľnil po tom, ako vláda SR na podnet bývalej ministerky zdravotníctva Andrey Kalavskej (nominantka Smeru-SD) koncom októbra 2019 odvolala Tomáša Haška. Dôvodom jeho odchodu boli pochybnosti okolo výberového konania na vydanie povolenia na prevádzkovanie ambulancií ZZS za 800 miliónov eur, ktoré sa v polovici júna 2019 týkalo 328 bodov.

Najviac ich získala spoločnosť LSE - Life Star Emergency. Nasledovali štátne záchranky z Bratislavy a Košíc. Dôvodom pochybností okolo tendra boli informácie denníka Sme o prepojeniach členov výberovej komisie na najúspešnejšiu firmu. Vtedajší predseda ÚDZS Tomáš Haško však zaujatosť členov komisie opakovane odmietol. Trval na tom, že tender bol v súlade s príslušnou legislatívou.

Podmienky výberového konania

Ministerstvo zdravotníctva SR vyzýva záujemcov o funkciu predsedu úradu spĺňajúcich zákonom stanovené podmienky, aby v termíne do 24. januára 2020 s označením „UDZS- neotvárať“ na obálke doručili na adresu: Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky, Kancelária ministra zdravotníctva SR, Limbová 2, P.O.BOX 52, 837 52 Bratislava:
· životopis, ktorým uchádzač preukáže splnenie podmienok vyplývajúcich z § 22 ods. 4 písm. a), c) a e) zákona,
· kópiu dokladu o dosiahnutom vzdelaní, preukazujúci splnenie podmienky podľa § 22 ods. 4 písm. b) zákona,
· čestné vyhlásenie o bezúhonnosti,
· čestné vyhlásenie o dôveryhodnosti v zmysle § 33 ods. 3 písm. a) zákona,
· čestné vyhlásenie uchádzača, že údaje uvedené v životopise sú pravdivé,
· súhlas so spracúvaním osobných v súvislosti s posudzovaním predložených dokladov osoby, a/alebo za účelom zverejnenia osobných údajov v súvislosti s touto výzvou a/alebo za účelom poskytnutia osobných údajov osoby tretím stranám.

Pri doručovaní poštou je rozhodujúci dátum podania uvedený na poštovej pečiatke, pri osobnom doručovaní je rozhodujúci dátum prijatia vyznačený na registračnej pečiatke podateľne Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky.

menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
30. máj 2023 19:22