StoryEditor

Dva podozrivé prípady ohlásila aj žilinská nemocnica

29.01.2020, 23:00
Autor:
HNHN
Muži prišli do kontaktu len s jednou zo stestier, ktorú informovali cez okienko, následne po izolácii nedošlo ku kontaktu s inými pacientmi

Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou Žilina sa dnes objavili dvaja pacienti s podozrením infekcie koronavírusu. Prípad dvoch mužov s podozrením na koronavírus v Žiline potrvdila aj nemocnica. Dvaja muži prišli na urgentný príjem, pričom mali cestovateľskú anamnézu – prišli z oblastí, kde sa vyskytol vírus. O situácii informoval portál Žilinak.

Ide však len o podozrenie. Obaja pacienti boli prevezení na infekčné oddelenie Univerzitnej nemocnice v Martine. Muži prišli do kontaktu len s jednou zo stestier, ktorú informovali cez okienko, následne po izolácii nedošlo ku kontaktu s inými pacientmi. Podľa portálu aj z dôvodu podozrenia je teraz zatvorená chodba recepcie, nemocnica kontaktovala hygienikov aj všetky potrebné inštitúcie.


O podozrivom prípade informovala aj UNLP Košice, ktorá 21.1. na Klinike infektológie a cestovnej medicíny UNLP Košice prijala mladú pacientku, u ktorej sa objavili virotické príznaky. Pacientka uviedla, že bola v zahraničí v meste Wu-chan. Po celý čas bola v stabilizovanom stave, izolovaná a bol jej potvrdený vírus chrípky typu B, na ktorý bola liečená. Vzhľadom na cestovateľskú anamnézu boli jej vzorky odoslané na vyšetrenie koronavírusu. Testy tento vírus vylúčili.

Podozrivý prípad hlásili aj v Bratislave 26.1., koronavírus sa ale nepotvrdil. 

Podľa aktuálnych údajov z gisanddata epidémii podľahlo 171 ľudí a počet nakazených je už viac ako 8 200. Koronavírus sa objavil už v 22 krajinách sveta. V Európe je potvrdených 10 prípadov koronavírusu. 5 prípadov hlási Francúzsko, 4 prípady Nemecko a jeden prípad hlási Fínsko.

menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
02. jún 2023 14:14