StoryEditor

O opatreniach platných počas veľkonočných sviatkov sa rozhodne v pondelok

05.04.2020, 00:00
Autor:
HNHN
Rokovanie vlády SR sa v tejto súvislosti uskutoční v pondelok

Konzílium odborníkov zložené z významných epidemiológov, infektológov, vrátane hlavného hygienika SR a mnohých lekárskych autorít verejnosti počas veľkonočných sviatkov odporúča naďalej dôrazne dodržiavať opatrenia doteraz prijaté vládou v SR v snahe zamedziť šíreniu ochorenia COVID-19. Informuje o tom Úrad verejného zdravotníctva SR.

Uznávaní odborníci vyzvali obyvateľov SR, aby počas sviatkov obmedzili cestovanie za svojimi príbuznými a blízkymi. Návštevy podľa nich predstavujú v aktuálnej situácii riziko najmä pre seniorov. Seniori patria medzi skupinu ľudí, ktorým priebeh ochorenia COVID-19 môže spôsobiť vážne až život ohrozujúce zdravotné komplikácie. Konzílium odborníkov rovnako vyzvalo ľudí, aby naďalej dbali na povinné nosenie rúšok na verejnosti a dodržiavali sociálny odstup. Ak sa rozhodnú pre prechádzku v prírode, tak na miesta bez vysokej koncentrácie ľudí. Odborníci zdôraznili, že Slováci sa vo vzťahu k opatreniam správajú zodpovedne, za čo im ďakujú.

Vláda SR zohľadní všetky odporúčania navrhnuté odborníkmi, ktorí o účinných opatreniach počas veľkonočných sviatkov diskutovali v nedeľu (05.04) na Úrade vlády SR, uviedol predseda vlády SR Igor Matovič. Rokovanie vlády SR sa v tejto súvislosti uskutoční v pondelok (06.04.2020). Premiér navrhne prijatie uznesenia o obmedzení pohybu v čase od 08.04.2020 do 13.04.2020 s tým, že sa bude myslieť aj na niekoľko výnimiek – dochádzanie do práce, nákupy do domácnosti, návštevu lekára, pohreb príbuzného, starostlivosť o príbuzného, susedská výpomoc či pobyt v prírode v rámci okresu. Bližšie podrobnosti oznámi premiér v pondelok.

menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
06. jún 2023 02:39