StoryEditor

​Univerzitná nemocnica Martin zvýšila náborový príspevok pre sestry

17.08.2020, 00:00
Autor:
HNHN
Ponúkaná suma 5-tisíc eur je podmienená odpracovaním piatich rokov

Univerzitná nemocnica v Martine hľadá sestry pre šesť pracovísk s ponukou zvýšeného náborového príspevku. Sumu 5 000 eur môžu získať sestry, ktoré nastúpia na internú kliniku, gastroenterologickú kliniku, kliniku detí a dorastu, kliniku detskej anestéziológie a intenzívnej medicíny, kliniku detskej chirurgie alebo na kliniku pneumológie a ftizeológie. Časť príspevku im nemocnica vyplatí po uplynutí skúšobnej lehoty a zvyšok po odpracovaní jedného roka.

„Zvýšený náborový príspevok je určený len pre vybrané pracoviská, na ktorých dlhodobo pociťujeme nedostatok sestier. Cieľom bolo zatraktívniť prácu na týchto klinikách a zároveň zastabilizovať zdravotný personál, keďže pri akceptovaní príspevku vzniká pre zamestnanca povinnosť zotrvať v pracovnom pomere na danom pracovisku 5 rokov. Naďalej ponúkame aj náborový príspevok vo výške 1 000 eur, ktorý môže dostať akákoľvek sestra, čo sa rozhodne pracovať v našej nemocnici,“ informovala hovorkyňa nemocnie Katarína Kapustová.

Podmienkou na vyplatenie päťtisícového príspevku je záväzok zotrvať v pracovnom pomere na vybranom pracovisku počas piatich rokov s tým, že dĺžka viazanosti sa predlžuje o obdobie, počas ktorého je zamestnanec práceneschopný, na OČR, materskej alebo rodičovskej dovolenke.

Cieľové odmeny

Martinská univerzitná nemocnica poskytuje náborové príspevky sestrám ako jediná univerzitná nemocnica. Univerzitná nemocnica Bratislava takýto príspevok nemá zatiaľ zavedený. „Sestrám je priznaný osobný príplatok, ktorý je vyplácaný spravidla najskôr po ukončení skúšobnej lehoty vo výnimočných prípadoch môže byť priznaný už po odpracovaní 1 mesiaca od nástupu,“ spresnila hovorkyňa UNB Eva Kliská. UNB vypláca zamestnancom cieľové odmeny za získanie zdravotníka. Za získanie jednej sestry, pôrodnej asistentky alebo praktickej sestry je cieľová odmena 200 eur.

Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice zvažuje implementáciu náborového príspevku do našej politiky odmeňovania. „Jeho konkrétna výška sa bude odvíjať od finančných možností UNLP Košice a od náročnosti tej-ktorej profesie,“ dodala hovorkyňa Ivana Vaněková.

Fakultná nemocnica Trenčín začala poskytovať náborový príspevok v rozpätí 1 500 – 3 000 eur sestrám v druhom polroku 2018. „Jeho výška sa odvíja od povahy a obsaditeľnosti oddelenia, prijatím náborového príspevku sa zaviaže sestra pracovať v našej nemocnici tri roky. Poskytovanie náborového príspevku sa osvedčilo, patrí medzi silnejšie motivátory,“ komentovala hovorkyňa FN Trenčín Martina Holecová.

menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
30. máj 2023 04:41