AP/TASR
StoryEditor

Nová Poliklinika Bezručova v Bratislave spustí už čoskoro objednávanie pacientov do moderných centier

03.02.2022, 14:00
Autor:
tasrtasr
Poliklinika má byť otvorená 1. marca. Jej snahou je zvýšiť dostupnosť i kvalitu zdravotnej starostlivosti a skrátiť čakaciu lehotu na odborné vyšetrenie k špecialistovi.

Nová Poliklinika Bezručova v bratislavskom Starom Meste by mala 14. februára spustiť objednávanie pacientov do nových medicínskych centier. Uviedol to internista, gastroenterológ a jej odborný garant Tibor Hlavatý.

Poliklinika má byť otvorená 1. marca. Jej snahou je zvýšiť dostupnosť i kvalitu zdravotnej starostlivosti a skrátiť čakaciu lehotu na odborné vyšetrenie k špecialistovi.

"Poliklinika Bezručova sa bude otvárať podľa pôvodných plánov na začiatku marca. Aktuálne sú stavebné práce dokončené a v súčasnosti prebiehajú inštalácie medicínskych technológií," skonštatoval Hlavatý.

Ubezpečil zároveň, že po personálnej stránke sú všetky centrá pripravené na 100 percent.
Celkovo by sa malo v poliklinike nachádzať osem centier, v prvej fáze ich bude šesť.

Pôjde o centrum všeobecného lekárstva, reumatologické centrum, neurologické centrum, dermatologické centrum, gynekologické centrum a gastroenterologické centrum.

Otvorená bude aj nová lekáreň. V budúcnosti by mali pribudnúť aj internistické a urologické centrum.

Pacienti sa budú môcť na vyšetrenie objednávať na webovej stránke www.poliklinikabezrucova.sk, ktorá sa aktuálne finalizuje. Objednávanie bude možné i telefonicky či e-mailom.

Komplex budov na Bezručovej ulici z 30. rokov minulého storočia sa radí k vrcholným dielam medzivojnovej funkcionalistickej architektúry na Slovensku. V roku 1989 bol vyhlásený za národnú kultúru pamiatku.

Objekt slúžil pôvodne ako Liečebný ústav Robotníckej sociálnej poisťovne, ktorý viedol profesor Ladislav Dérer.

Sídlom nemocnice s pôrodnicou a poliklinikou sa stal po druhej svetovej vojne. Komplex, ako ho mnohí poznajú, bol výsledkom prestavby v 60. rokoch, keď došlo k optickému a funkčnému prepojeniu budov.

Funkciu štátnej nemocnice s poliklinikou plnil do marca 2005. Objekt odvtedy chátral. Takmer pred dvoma rokmi ho zrekonštruovali, plní najmä funkciu rezidenčno-administratívneho centra.
Do zrekonštruovaného komplexu sa zdravotnícke zariadenie vráti takmer po 17 rokoch.

menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
03. jún 2023 02:22