StoryEditor

Cirkev má ďalšie požiadavky. Biskupi chcú opäť meniť zdravotnícke zákony

29.01.2022, 16:55
Autor:
(mt)(mt)
V priebehu roka ide o tretí pokus zaradiť duchovných medzi zdravotníckych pracovníkov v nemocniciach.

Ministerstvo zdravotníctva predložilo novelu zákona o zdravotnej starostlivosti, ktorá má na Slovensku zaviesť systematickú dlhodobú a paliatívnu starostlivosť vrátane podpory mobilných hospicov a agentúr domácej ošetrovateľskej starostlivosti.

K návrhu zákona prišlo takmer 400 pripomienok, medzi nimi aj požiadavky Konferencie biskupov Slovenska na rozšírenie zdravotnej starostlivosti o duchovnú starostlivosť a zaradenie kňazov do kategórie iných zdravotníckych pracovníkov. V priebehu posledných dvanástich mesiacov je to už tretia snaha uzákoniť duchovnú starostlivosť v ústavných zdravotníckych zariadeniach.

Kňazi v nemocniciach

S prvým pokusom prišla minulý rok v januári poslankyňa Anna Záborská (Kresťanská únia na kandidátke OĽANO), ktorá chcela zaradiť kňazov medzi zdravotníckych pracovníkov a zmeniť platnú definíciu zdravotnej starostlivosti. „Zdravotná starostlivosť zahŕňa prevenciu, dispenzarizáciu, diagnostiku, liečbu, biomedicínsky výskum, ošetrovateľskú starostlivosť, pôrodnú asistenciu,“ znie aktuálna podoba paragrafu v zákone o zdravotnej starostlivosti. Záborská k nej plánovala pridať aj duchovnú...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
22. máj 2022 11:42