StoryEditor

Národný onkologický ústav úplne vynovil Oddelenie klinickej onkológie

10.01.2022, 16:00
Autor:
redred
Obnova plochy, viac ako 600 m², zahŕňala napríklad výmenu okien, podlahy, novú elektroinštaláciu, komplexnú rekonštrukciu izieb, sociálnych zariadení, vyšetrovne či lekárskej izby.

Pacienti v Národnom onkologickom ústave (NOÚ) v Bratislave majú od januára k dispozícii kompletne zrekonštruované priestory Oddelenia klinickej onkológie A. Po rozsiahlej rekonštrukcii je pre pacientov k dispozícii 15 izieb s 20 lôžkami.

Ako uviedla hovorkyňa ústavu Patrícia Kubicová, na pracovisku, ktoré primárne poskytuje zdravotnú starostlivosť pacientom s gynekologickými nádormi vrátane malígnych foriem gestačnej trofoblastovej choroby a sarkómami, ročne hospitalizujú takmer 900 z nich.

„Aj napriek takmer dvojročnému „súžitiu s koronou“ ústav neustále zveľaďuje interiér a tiež exteriér nemocnice. Komplexná rekonštrukcia Oddelenia klinickej onkológie A v pavilóne M zavŕšila modernizáciu všetkých lôžkových oddelení v rámci celého ústavu,“ dodala.

Podľa generálneho riaditeľa Národného onkologického ústavu Ing. Tomáša Alschera, MPH, vďaka ukončenej rekonštrukcii Oddelenia klinickej onkológie A sa im tak počas uplynulých rokov podarilo zrekonštruovať všetkých 150 izieb, čiže 249 lôžok v rámci celej nemocnice.

NOU

Spoločne s kolegami sme si vedomí toho, že hospitalizovaní ako aj ambulantní pacienti veľmi citlivo vnímajú prístup zdravotného personálu, ale aj prostredie, v ktorom sa liečia“, priblížil.

Rozsiahla obnova plochy (viac ako 600 m²) ktorá zahŕňala výmenu okien, podlahy, vymaľovanie stien a novú elektroinštaláciu vo všetkých miestnostiach, komplexnú rekonštrukciu izieb, sociálnych zariadení, vyšetrovne, lekárskej izby, či recepcie pri vstupe na oddelenie, zohľadňuje predovšetkým pohodlie a bezpečnosť hospitalizovaných pacientov. Na novootvorenom oddelení k dispozícii celkovo desať jednolôžkových a päť dvojlôžkových izieb.

NOU

Všetkých pätnásť izieb je komfortne zariadených, disponujú vlastným novým sociálnym zariadením, sú plne klimatizované, vybavené novými príručnými stolíkmi, vstavanými skriňami a postupne budú všetky vybavené polohovateľnými posteľami.

Súčasťou každej izby je multifunkčná rampa s prívodom medicinálnych plynov, systémom komunikácie so sestrou, bezplatné wifi pripojenie na internet a veľkoplošná televízia. V každej pacientskej izbe je tiež namontovaný germicídny žiarič.

„Dve z izieb budú mať k dispozícií aj pevný monitor na meranie vitálnych funkcií pacienta. Nový kuchynský kútik poskytuje pre pacientov rýchlovarnú kanvicu, chladničku či mikrovlnku. Keďže sa pri rekonštrukcii kládol veľký dôraz na bezpečnosť, v rámci celého pracoviska je nainštalovaný veľký počet rozmanitých bezpečnostných prvkov,“ zhrnula Patrícia Kubicová.

Oddelenie klinickej onkológie A, ktoré je súčasťou II. Onkologickej kliniky LFUK a NOÚ, zabezpečuje ambulantnú a lôžkovú starostlivosť pre pacientov s gynekologickým nádormi vrátane malígnych foriem gestačnej trofoblastovej choroby, sarkómami a inými onkologickými ochoreniami.

 

menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
06. jún 2023 02:36