Reuters
StoryEditor

Izrael: Prvým zdravotníkom dali štvrtú dávku vakcíny

27.12.2021, 09:40
Autor:
tasrtasr
Očkovaciu látku dostane celkovo 150 zamestnancov nemocnice, ktorí sa zároveň stanú súčasťou prvej štúdie účinnosti štvrtej dávky v boji proti covidu.

V Šebovom zdravotnom stredisku (Tel ha-Šomer) pri Tel Avive zaočkovali v pondelok štvrtou dávkou protikoronvírusovej vakcíny prvých zdravotníkov.

Očkovaciu látku dostane celkovo 150 zamestnancov nemocnice, ktorí sa zároveň stanú súčasťou prvej štúdie účinnosti štvrtej dávky v boji proti covidu. Informovali o tom agentúry DPA a Reuters.

"V tejto štúdii budeme skúmať vplyv štvrtej dávky vakcíny na hladinu protilátok, na prevenciu ochorenia COVID-19 a budeme skúmať aj jej bezpečnosť," povedala vedúca oddelenia infekčných chorôb Gili Regevová Jochajová.

Všetci účastníci štúdie dostali tretiu dávku ešte 20. augusta. Izraelská vláda minulý týždeň oznámila, že v krajine začnú "čoskoro" podávať štvrtú dávku ľuďom starším než 60 rokov.

Ďalšiu dávku odporučila rada odborníkov z dôvodu šírenia nového koronavírusového variantu omikron. V uplynulých týždňoch totiž počet infekcií opäť stúpa a krajina eviduje už okolo 2000 ľudí, ktorí sa nakazili novým variantom.

menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
06. jún 2023 09:03