StoryEditor

V levočskej nemocnici dokážu, vďaka novému prístroju, vyhodnotiť PCR do pol hodiny

02.12.2021, 06:00
Autor:
redred
Rýchla diagnostika je určená najmä pre interné účely zdravotníckeho zariadenia, kde je potrebné často v krátkom čase diagnostikovať pacienta.

Laboratórium Nemocnice Agel Levoča má k dispozícii moderný prístroj na rýchlu klinickú diagnostiku Covid-19 prostredníctvom PCR technológie.

Plne automatizovaný analyzátor je prispôsobený na rýchlu PCR detekciu. Laboranti levočskej nemocnice sa zúčastnili školenia a oboznámili sa s funkciami nového zariadenia.

„V našom laboratóriu je vďaka novému analyzátoru možné diagnostikovať Covid-19  prostredníctvom PCR testu za menej ako 30 minút. Laboranti sa zúčastnili školenia, na ktorom im bola vysvetlená metodika obsluhy prístroja,“ vysvetlila vedúca laboratória Nemocnice AGEL Levoča Mgr. Gabriela Bajzátová.

Dodala, že rýchla diagnostika je určená najmä pre interné účely zdravotníckeho zariadenia, kde je potrebné často v krátkom čase diagnostikovať pacienta, ktorý je prijímaný na akútnu zdravotnú starostlivosť či hospitalizáciu.

„V jednom okamihu je možné diagnostikovať iba jednu vzorku,“ objasnila Gabriela Bajzátová.

Agel SK

Novinka prináša technológiu real-time PCR v plne automatizovanom a kompaktnom analyzátore.

„Analyzátor umožňuje efektívne spracovanie individuálnych vzoriek a dokáže diagnostikovať pacienta už v priebehu 30 minút. Výsledky kritické na čas tak majú slúžiť najmä na podporu urgentného manažmentu pacienta, rozhodnutí o jeho liečbe či karanténe.

Vkladanie vzorky je vďaka konštrukcii uzatvoreného systému ideálne aj pre použitie v nesterilných podmienkach,“ zhrnula Mgr. Eva Vajdová, školiteľka a špecialistka molekulárnej diagnostiky z farmaceutickej spoločnosti.

 

 

 

 

 

menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
06. jún 2023 01:25