Eduard HegerTASR/M. Svítok
StoryEditor

Premiér: súčasťou reformy budú všetky požiadavky vrátane tých z memoranda za lepšie zdravotníctvo

01.12.2021, 06:00
Autor:
tasrtasr
Eduard Heger tiež uviedol, že okrem zlepšenia nemocničnej starostlivosti je v pláne aj reforma ambulantnej starostlivosti.

Premiér Eduard Heger (OĽANO) víta ochotu hnutia Sme rodina podporiť reformu zdravotníctva, ak sa do nej zapracujú požiadavky regiónov a odbornej verejnosti.

Deklaroval, že súčasťou reformy budú všetky požiadavky vrátane tých aktuálnych z memoranda za lepšie zdravotníctvo, ktoré reálne zlepšia kvalitu zdravotnej starostlivosti. Informoval o tom na sociálnej sieti.

Heger upozornil, že niektoré vyjadrenia signatárov memoranda sa neopierajú o fakty. Ubezpečil, že urgentné príjmy sa rušiť nebudú, ale, naopak, ich dostupnosť sa zvýši.

Ozrejmil tiež, že nedôjde k zrušeniu 11 000 lôžok.

"Slovensko potrebuje lôžka pre následnú starostlivosť a dlhodobo chorých. Napríklad pre ľudí po mozgovej porážke, po ťažkej havárii či úraze na doliečovanie a podobne. Dáta pritom jasne ukazujú, že mimo pandémie sú lôžka málo obsadené, akútne nemocnice majú za normálnych okolností obložnosť iba 60 percent," uviedol.

Pripomenul tiež, že okrem zlepšenia nemocničnej starostlivosti je v pláne aj reforma ambulantnej starostlivosti.

"Bez kvalitných a dostupných všeobecných lekárov a špecialistov nie je pozdvihnutie nášho zdravotníctva možné," skonštatoval s tým, že pre nových ambulantných lekárov sú v pláne obnovy pripravené motivačné príspevky na rozbeh v sume desať miliónov eur.

menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
30. máj 2023 07:50