TASR/Marcus Brandt
StoryEditor

V Košicich zaočkovali prvých rizikových pacientov od päť rokov. Deti sa na vakcínu tešili

21.10.2021, 17:49
Autor:
tasrtasr
V prípade záujmu o očkovanie musí rodič, respektíve zákonný zástupca vysokorizikového dieťaťa vo veku päť až 11 rokov vypísať žiadosť a dať potvrdiť výmenný lístok u pediatra a lekára špecialistu.

V Očkovacom centre Detskej fakultnej nemocnice (DFN) Košice vo štvrtok zaočkovali proti ochoreniu COVID-19 prvých rizikových pacientov. Vakcínu dostalo šesť detí, medzi nimi boli aj dvaja súrodenci dieťaťa, ktoré má onkologické ochorenie. Za nemocnicu informovala Jana Holubčíková.


„Deti sa nevedeli dočkať termínu očkovania, aby sa už mohli vrátiť k spolužiakom do školy a začleniť sa do kolektívu. Rovnako aj ich rodičia vnímali možnosť očkovania veľmi pozitívne,“ uviedol lekár Očkovacieho centra Detskej fakultnej nemocnice Košice.


V prípade záujmu o očkovanie musí rodič, respektíve zákonný zástupca vysokorizikového dieťaťa vo veku päť až 11 rokov vypísať žiadosť a dať potvrdiť výmenný lístok u pediatra a lekára špecialistu. Potrebné tlačivá sú zverejnené na webovej stránke Ministerstva zdravotníctva SR.

Termín bude pridelený po následnej registrácii na korona.gov.sk alebo vakcinacia.nczisk.sk.

„Pred samotným očkovaním predložte nepodpísanú Žiadosť o očkovanie dieťaťa proti ochoreniu COVID–19, Súhlas s očkovaním rizikového dieťaťa od pediatra, Súhlas s očkovaním od lekára špecialistu a Poučenie a informovaný súhlas pacienta pre rizikové dieťa vo veku od päť do 11 rokov,“ vysvetlila Holubčíková s tým, že dieťa bude zaočkované po podpise uvedených dokumentov a schválení očkovania lekárom Detskej fakultnej nemocnice.

Podmienkou je tiež prítomnosť zákonného zástupcu.

V  Detskej fakultnej nemocnice Košice očkujú vysokorizikové deti vo štvrtky od 8.00 do 10.00 h. Vakcinácia je určená aj pre deti, ktoré s nimi žijú v spoločnej domácnosti.

menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
13. júl 2024 07:58