TASR - Martin Baumann
StoryEditor

Ministri zdravotníctva a financií budú rokovať o platbách za poistencov štátu

05.10.2021, 18:40
Autor:
tasrtasr
Ministerstvo zdravotníctva ubezpečuje, že v sektore bude toľko peňazí, koľko reálne potrebuje.

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský bude rokovať s ministrom financií (MF) SR o znížení platieb za poistencov štátu. Informovala o tom hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová.

"Ministerstvo zdravotníctva ubezpečuje, že v sektore bude toľko peňazí, koľko reálne potrebuje," uviedla s tým, že šéf rezortu zdravotníctva zároveň intenzívne rokuje so zástupcami zdravotných poisťovní so zreteľom na pacienta a poskytovanie kvalitnej a včasnej zdravotnej starostlivosti na prvom mieste.

Vzhľadom na aktuálnu daňovú prognózu sa má platba za poistencov štátu celkovo znížiť o viac ako 232 miliónov eur na sumu 1,2 miliardy eur.

Šéf rezortu financií Igor Matovič preto koncom septembra požiadal ministra zdravotníctva o viazanie rozpočtových prostriedkov v spomínanej sume.

Lengvarský v reakcii prisľúbil, že poskytovanie zdravotnej starostlivosti na Slovensku to v žiadnom prípade neohrozí.

Štát platí zdravotné poistenie napríklad za seniorov, deti, študentov, ženy na materskej či nezamestnaných.

Zníženie platieb za poistencov štátu od pondelka (4.10.) kritizujú súkromné zdravotné poisťovne, ale aj zástupcovia lekárov, ambulantného sektora, pacientov či nemocníc.

01 - Modified: 2021-10-06 09:17:13 - Feat.: 0 - Title: Matovič zmrazil Lengvarskému financie. Príde zdravotníctvo o takmer štvrť miliardy? 02 - Modified: 2021-10-05 13:20:43 - Feat.: 0 - Title: Zníženie platieb za poistencov štátu nahnevalo ambulantných lekárov i nemocnice
menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
09. jún 2023 06:57