Prezident Slovenskej lekárskej komorySLK
StoryEditor

Nový šéf lekárskej komory vyzval Slovákov, aby sa dali zaočkovať proti ochoreniu COVID-19

02.10.2021, 19:18
Autor:
TasrTasr
Nové vedenie lekárskej komory sa tiež vyhradilo voči dezinformáciám v súvislosti s pandémiou. Lekári občanov vyzvali, aby dodržiavali pokyny odborníkov pri prevencii, diagnostike a liečbe koronavírusu.
Novozvolený prezident Slovenskej lekárskej komory (SLK) Pavel Oravec vyzval v sobotu na tlačovej konferencii všetkých ľudí, žijúcich na Slovensku, aby sa dali zaočkovať proti ochoreniu COVID-19. Označil ho za "veľmi dôležitý nástroj v boji s pandémiou".
Lekári sa v spoločnom vyhlásení vyjadrili, že chcú zostať mienkotvornými autoritami. Zároveň sa vyhradili voči dezinformáciám v súvislosti s pandémiou. Občanov vyzvali, aby dodržiavali pokyny odborníkov pri prevencii, diagnostike a liečbe ochorenia, ktoré si za krátky čas na Slovensku vyžiadalo viac ako 12.000 ľudských životov.

Nový šéf lekárskej komory vyzval lekárov, aby postupovali podľa aktuálnych odporúčaní reflektujúcich výsledky dokumentovaného vedeckého poznania. Politikov tiež vyzval, aby si "politické body získavali v iných oblastiach". Tiež poukázal na zodpovednosť médií.
Komora chce tiež zakročiť proti tým lekárom, ktorí majú názor nezlučiteľný s etikou. Chce zvýšiť aj kompetencie lekárov v lekárskej komore. Prioritou nového šéfa bude i povinné členstvo v komore.
Viceprezident komory Jaroslav Šimo dodal, že komora chce Ministerstvu zdravotníctva (MZ) SR pomôcť s reformou zdravotníctva. Tvrdí, že komora má na to dostatok kapacít.

menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
04. jún 2023 03:52