doktor, lekár, pacientReuters
StoryEditor

V handlovskej nemocnici sa otvára nová urologická ambulancia

03.10.2021, 16:21
Autor:
redred
V novej ambulancii bude poskytované komplexné spektrum urologickej starostlivosti.

Už zajtra otvára handlovská nemocnica novú urologickú ambulanciu pod vedením MUDr. Violy Filipovičovej. Ako uviedla hovorkyňa spoločnosti Agel, pod ktorú nemocnica v Handlovej patrí, v ambulancii bude poskytované komplexné spektrum urologickej starostlivosti.

MUDr. Viola Filipovičová predtým pracovala na urologickom oddelení Fakultnej nemocnice Brno, v popradskej nemocnici a v NsP Prievidza so sídlom v Bojniciach. Jeden rok viedla urologickú ambulancii v Nemocnici Žiar nad Hronom.

,,V našej ambulancii bude poskytované komplexné spektrum urologickej starostlivosti. Zahŕňa diagnostiku a liečbu zápalových ochorení močových ciest, sexuálne prenosných ochorení, nezhubného zväčšenia prostaty, hyperaktívneho močového mechúra či inkontinencie moču. Cieľom činnosti urologickej ambulancie je tiež starostlivosť o pacientov s neurologickými ochoreniami a z toho vyplývajúcimi ťažkosťami s močením,“ uviedla lekárka.

Ako dodala, taktiež budú vykonávané preventívne prehliadky u mužov za účelom prevencie karcinómu prostaty, bude možné aj vyšetrenie pacientov s poruchami erekcie, ejakulácie, diagnostika syndrómu nedostatku testosterónu, diagnostika a očkovanie HPV u mužov.

,,Výhodou je, že ak počas vyšetrenia zistíme, že je potrebná operácia, v rámci jednodňovej zdravotnej starostlivosti bude poskytované spektrum výkonov zazmluvnených poisťovňami. Zdravotná starostlivosť bude poskytovaná aj detským pacientom,“ dodala Viola Filipovičová.

Urologická ambulancia bude ordinovať v pondelok a štvrtok od 7.00 do 15.00 hod. a objednávky pacientov budú vybavené telefonicky na čísle 046/5192733 od 4. októbra 2021.

menuLevel = 2, menuRoute = zdn/spravy, menuAlias = spravy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
04. jún 2023 00:30