StoryEditor

MUDR. MONIKA PALUŠKOVÁ, MBA.:Neakceptujem argument, že niečo nejde

02.01.2013, 23:00
Autor:
HNHN
Žezlo hlavnej odborníčky ministerstva zdravotníctva pre všeobecné lekárstvo nedávno prevzala energická a empatická lekárka MUDr. Monika Palušková, ktorá si stavia pred sebou aj patrične náročné ciele.

Nedávno ste sa stali po profesorovi Jánovi Gajdošíkovi novou hlavnou odborníčkou pre všeobecné lekárstvo. Pôsobíte veľmi energicky... Spýtam sa možno trochu provokatívne - čo práve vás oprávňuje prevziať žezlo, v čom je vaša sila?

Silu v pracovnom i v súkromnom živote mi dodáva zásadný fakt - som šťastný človek, pretože mám výborných spolupracovníkov, prácu, ktorá ma nesmierne baví, je súčasne mojím koníčkom a dokáže ma aj uživiť. Je to skvelá kombinácia a nie každý má také šťastie. Prešla som zdravotníckou praxou od jej doslovného suterénu až po pozíciu lekára a manažéra. V súčasnosti pracujem ako súkromná lekárka vo vzdialenej vidieckej ambulancii, prednášam a skúšam všeobecné lekárstvo ako lektorka na univerzite, venujem sa otázkam zdravotníckeho manažmentu a hyperbarickej medicíny. Mám výhodu. že poznám aktuálne problémy všeobecného lekárstva nielen...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
menuLevel = 2, menuRoute = zdn/rozhovory, menuAlias = rozhovory, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
01. jún 2023 06:37