StoryEditor

Sestra v Rakúsku: Páči sa mi razantnosť slovenskej sestry

31.07.2014, 00:00
Autor:
HNHN
Páči sa mi štýl fungovania slovenskej sestry. Jej razantnosť a sebavedomie vyplýva z jej veľkej profesionality, pretože na Slovensku sú sestry veľmi kvalitné.

Hovorí Dgkp. Michal Domoracký, ktorý už dvanásť rokov pracuje v Rakúsku ako diplomovaná sestra.

Ako ste sa vlastne dostali k svojmu poslednému pôsobisku na neurorehabilitačnom oddelení?

Úplnou náhodou, mal som stabilnú prácu v Rakúsku a dozvedel som sa, že sa otvára takéto oddelenie, tak som sa prihlásil a som tu. Určitú rolu zohrala aj túžba nájsť si prácu čo najbližšie k hraniciam, pretože už viac ako desať rokov do práce pravidelne dochádzam.

V Rakúsku som pracoval vlastne dlhé roky predtým – v nemocniciach, v zariadeniach pre seniorov a podobne. Prešiel som viacerými funkciami a regionálnymi pôsobiskami (najmä Viedeň a okolie, najďalej som bol St. Pöltene).

Spomínali ste, že k povolaniu vás do veľkej miery inšpirovali rodičia. Prezradili ste, že ste inklinovali v detstve a v puberte skôr k počítačom...

Je to fakt veľmi odlišné od mojich pôvodných snov. Chlap v zdravotníctve – okrem lekárov, podľa mňa, pôsobí ako „černoch medzi bielymi“, samozrejme, nič v zlom. Muž ako diplomovaná sestra nie je až taká samozrejmosť a myslím si, že to nie je úplne „echt“ práca pre chlapa. Príde...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
menuLevel = 2, menuRoute = zdn/rozhovory, menuAlias = rozhovory, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
20. september 2023 18:00