StoryEditor

Nový prezident ASL SR: Chcem diskutovať s komorou

05.10.2015, 00:00
Autor:
HNHN
Takmer tri roky bol pravou rukou MUDr. Ladislava Pásztora, MSc., ktorý viedol súkromných lekárov dvadsať rokov ako prvý viceprezident.

Od 19. septembra sa stal novým prezidentom ASL SR MUDr. Marián Šóth.

Ste prezidentom na rok do volebného zhromaždenia, alebo ašpirujete na dlhšie pôsobenie na tomto poste?

Na vašu otázku je v súčasnosti veľmi ťažké odpovedať, lebo ešte len začínam pracovať ako prezident Asociácie súkromných lekárov SR.

Ale viem určite, že budeme kontinuálne fungovať v asociácii a čo sa týka Zdravity, opäť sme na valnom zhromaždení „podali ruku“ Slovenskej lekárskej komore k spoločnému založeniu zväzu. Uvidíme, ako odpovie snem komory, ktorý sa konal cez víkend v Košiciach.

Ale predpokladám, že keď ste už prijali funkciu prvého viceprezidenta, rátali sme s možnosťou, že dlhoročný prezident raz odíde a podľa vašich stanov ho nahradíte...

Takáto alternatívna, samozrejme, prichádzala do úvahy a stalo sa to práve teraz. Máme rok do volieb, budeme pracovať a uvidíme ďalší postup po voľbách.

Máte chuť a odvahu v tejto pozícii pôsobiť aj o rok a ďalšie roky?

Som na začiatku, opýtajte sa ma po roku.

Aké sú krátkodobé a dlhodobé vízie a úlohy vás a asociácie?

Odvahu, chuť aj energiu mám, budem citlivo pozorovať, ako to bude vnímať okolie, kolegovia lekári, členovia naše asociácie. A či sa zhostím úlohy prezidenta aspoň v takých intenciách ako môj dlhoročný predchodca? Uvidíme...

Cítite aj vy sám, že určite budete ešte týždne a mesiace v tieni Ladislava Pásztora?

Túto tému určite každý otvorí, uvedomujem si to. Aj ja sám som sa na to pýtal môjho predchodcu... Viem, že to nebude pre mňa ľahká pozícia, veď L. Pásztor bol zakladajúci člen asociácie, bol dvadsať rokov jej prvým a jediným prezidentom.

Mal to ľahšie, lebo ho nikto s nikým neporovnával, ale je budem už vždy druhým prezidentom a porovnateľným prezidentom.

Nenazval by som to, ako vy hovoríte, v tieni, ale so vzorom, ktorým sa L. Pásztor za dvadsať rokov nesporne a zaslúžene stal, ma budú všetci porovnávať.

Čo ostalo aktuálne nedorobené, nedokončené, čo je naliehavo potrebné riešiť?

Nedokončený a otvorený ostal Zväz ambulantných poskytovateľov, ktorý sme mali založiť spolu so Slovenskou lekárskou komorou. Zväz je naše dieťa, najväčšia méta občianskeho združenia Zdravita a ASL SR.

K spoločnému založeniu nedošlo. ...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
menuLevel = 2, menuRoute = zdn/rozhovory, menuAlias = rozhovory, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
29. máj 2023 15:09