StoryEditor

V zdravotníctve si vyberá pacient

27.11.2016, 23:00
Autor:
HNHN
Denne majú hlásených 250 receptov, pri ktorých musia povedať, že kvôli reexportu nemajú liek. To, že Penta má zlé meno, vedia. Vyberá si však pacient. Aj o tom hovorí Ing. Sína Niku, riaditeľ pre rozvoj obchodu, lekárne Dr.Max.

Slovenská legislatíva nepovoľuje sieťové lekárne. Dr.Max však je sieť lekární.

Legislatíva to nepovoľuje z pohľadu poskytovania zdravotnej starostlivosti v odbore lekárenstvo, to máte úplnú pravdu. My však nefungujeme na základe nejakej multilicencie. Vnímame to ako formálnu reguláciu, ktorá na samotný efekt poskytovania zdravotnej starostlivosti nemá žiadny vplyv. Napríklad na rozdiel od Českej republiky, kde môžete mať lekárne pod jedným IČO a kde je Dr.Max jedna firma.

U nás je to sieť lekární, ktorým zabezpečujeme centrálne tie veci, ktoré má zmysel robiť centrálne. To, čo treba robiť lokálne, a to je práve poskytovanie zdravotnej starostlivosti, sa musí odohrávať v každej lekárni za zákonných podmienok samostatne. Súčasne chceme byť o krok ďalej a robiť nielen to, čo vyžaduje legislatíva, lebo tá napríklad nevyžaduje proklientsky a propacientsky prístup. A my chceme pacientom ponúkať viac. Je to aj o tom, že pacient si môže slobodne vybrať lekáreň. Na Slovensku je 2 000 lekární a o tom, či je lekáreň úspešná alebo nie, rozhodujú pacienti.

Dr.Max patrí finančnej skupine Penta. A čokoľvek, čo je u nás spájané s Pentou, má na Slovensku zlé meno.

Áno, to vieme. Zdravotníctvo je organizmus, kde si však v konečnom dôsledku vyberá pacient, samozrejme, s výnimkou záchranky a urgentných situácií. Vyberá si lekára, operatéra aj zdravotnú poisťovňu. A tak je to aj s lekárňami, či už je to blízkosť, personál alebo to, ako sa tam pacient cíti, ako ho poznajú.

Politikov si vyberáme každé štyri roky, zdravotnú poisťovňu raz za rok, ale lekáreň každý deň. Možnosť výberu tu je. Zdravotná poisťovňa Dôvera by nemala 1,5 milióna poistencov a my by sme nemali 1,7 milióna klientov mesačne, pokiaľ by tí ľudia u nás neboli spokojní. Penta neposkytuje zdravotnú starostlivosť, Penta vytvára prostredie, ale samotnú zdravotnú starostlivosť poskytujú ľudia. Viem, že sa to tak nevníma, ale platí to aj opačne, ak by Penta neriadila kvalitne svoje zdravotnícke projekty, neboli by sme úsp...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
menuLevel = 2, menuRoute = zdn/rozhovory, menuAlias = rozhovory, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
04. jún 2023 03:02