StoryEditor

Mám pocit, že sa iba hasí a pláta

18.04.2017, 00:00
Autor:
HNHN
Takmer 32 000 hlasov voličov poslalo mladého lekára z Detského kardiocentra M. Krajčího do parlamentu. Pôsobí v zdravotníckom výbore a ako priznáva, zaúča sa.

Opozícia je taká, aká je. Nájdu sa vôbec styčné body opozičných programov v zdravotníctve? Ak teda opozičné strany takéto programy majú...

OĽaNO a SaS majú svoje programy, obzvlášť náš program pre zdravotníctvo je rozsiahly a pred voľbami ho aj odborná verejnosť hodnotila ako jeden z najlepších.

OĽaNO iniciovalo vlani po voľbách vznik tieňovej vlády, ktorú sme mali záujem vytvoriť spoločne s SaS, chceli sme mať aj jej tieňových ministrov. O to však kolegovia zo SaS nemali záujem.

Zrejme chcú v spoločnosti iba sami budiť imidž konštruktívnej opozície a pravdepodobne im prekáža aj to, že OĽaNO je vnímaná viac ako protestná strana.

Bolo zrejmé, že keby sme spoločne zostavovali tieňovú vládu, post tieňového ministra zdravotníctva by získalo OĽaNO. Takže my si teraz robíme svoju politiku a SaS si robí svoju.

Čo je voda na mlyn koalícii...

Mali sme záujem vytvoriť tieňovú vládu, ale nedokázali sme kolegov zo SaS presvedčiť.

Ja i ďalší náš poslanec Alan Suchánek sa presadzujeme prirodzene ako lekári, vďaka čomu sme oveľa viac zainteresovaní v problematike zdravotníctva, ako naši kolegovia z opozičných strán v zdravotníckom výbore.

Ako vás počúvam, uvedomujem si, že vlastne sa asi každý hrá na svojom piesočku, nehovoriac o subjektoch v opozícii, ktoré ani zdravotnícke programy nemajú... Nič potešujúce. Ako teda chce opozícia oslovovať odbornú verejnosť?

Samozrejme si myslím, že je škoda, že nie sme viac jednotní. Liberáli si vytvorili pre zdravotníctvo vlastný tím, vedie ho Richard Sulík.

Aj my máme náš tím, v ktorom pripravujeme reformu zdravotníctva. Postupne ju predstavíme aj odbornej verejnosti, chceme ponúknuť alternatívne riešenia súčasných problémov.

Ostatné opozičné subjekty nemajú komplexné zdravotnícke programy.

Napr. hnutie Sme rodina minulý rok prišlo s návrhom oslobodiť od doplatkov za lieky a zdravotné pomôcky deti a seniorov s argumentom, že peniaze na to sa musia nájsť v poisťovniach, keď sa ekonomike tak darí.

Ľudová strana Naše Slovensko zase navrhovala zrušenie povinného očkovania.

Mám dojem, že napriek tomu, aká je zdravotnícka problematika dôležitá a citlivá, ako ju vnímajú ľudia, politické strany ako keby rezi...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
menuLevel = 2, menuRoute = zdn/rozhovory, menuAlias = rozhovory, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
01. jún 2023 22:09