StoryEditor

Odborná príloha pre lekárov ambulantnej starostlivosti - Medical practice

25.02.2022, 09:00
Všeobecní lekári rozširujú svoje kompetencie v liečbe prediabetu a telekonzultácií. Ministerstvo zdravotníctva SR poukazuje na to, že podľa skúseností z iných krajín Európskej únie dokáže funkčná sieť všeobecnej ambulantnej zdravotnej starostlivosti riešiť až 80 % všetkých prípadov bez potreby ďalších úrovní poskytovania zdravotnej starostlivosti. Aj o tom sa dočítate v odbornej prílohe Zdravotníckych novín.

Zdravotníkov, najmä sestier, je nedostatok - toto počúvame zo všetkých strán. A reči nepomôžu. K neblahej situácii prispeli tiež nesystémové kroky v sektore. Riešením môže byť aj moderné a cielené vzdelávanie sestier. Stredná zdravotnícka škola (SZŠ)
na Strečnianskej 20 (a nielen ona) ponúka študijný odbor praktická sestra, ktorý má všetky predpoklady na to, aby ako-tak saturoval deficit sestier v zdravotníctve a sociálnych službách. Len to nie je také jednoduché.

O tom, ako to vlastne je, tiež o ďalších študijných odboroch a aký je záujem študovať na strednej zdravotníckej škole, aj o tom, že absolventi školy ne...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
menuLevel = 2, menuRoute = zdn/odborne-prilohy, menuAlias = odborne-prilohy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
09. jún 2023 02:08