StoryEditor

Kompendium medicíny: XXVII. ročník Slovensko-českej konferencie o hemostáze a trombóze s medzinárodnou účasťou

12.12.2021, 14:00
Slovenská spoločnosť pre hemostázu a trombózu SLS a Česká spoločnosť pre trombózu a hemostázu Českej lekárskej spoločnosti Jána Evangelistu Purkyně zorganizovali XXVII. ročník Slovensko-českej konferencie o hemostáze a trombóze s medzinárodnou účasťou, ktorá sa konala 2. až 4. septembra 2021. Odborný program bol koncipovaný s dôrazom na najnovšie poznatky o hemostáze a trombóze, v širších súvislostiach a v medzinárodnom kontexte.

Záštitu nad podujatím prevzali Univerzita Komenského v Bratislave Jesseniova lekárska fakulta v Martine, Univerzitná nemocnica Martin a Národné centrum hemostázy a trombózy v Martine.

MUDr. Lucia Stančiaková, PhD. z Národného centra hemostázy a trombózy Kliniky hematológie a transfúziológie JLF UK a Univerzitnej nemocnice Martin sa vo svojej prednáške venovala syndrómu lepivých doštičiek v tehotnosti. Na začiatku uviedla, že čo sa týka trombofílie a tehotnosti, je to častá príčina opakovaných potratov u pacientiek bez anatomických, hormonálnych alebo genetických príčin.

V prílohe Zdravotníckych novín sa dočítate aj koagulopatii, ktorá sprevádza COVID-19, je klinicko-laboratórnym fenoménom, má komplexný charakter, modifikuje ochorenie, má vplyv na prognózu a môže viesť aj k trvalým...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
19. máj 2022 13:09