Reč je o receptoch na lieky nehradené poisťovňou. Áno, po prijatí novely zákona o e-zdravotníctve som si to na chvíľu pomyslel aj ja, ale po hlbšej úvahe sa už s týmto pohľadom nestotožňujem a som presvedčený, že to tak nie je – resp. aby som bol presný – nemusí byť, ak sa bude striktne dodržiavať každý zákon súvisiaci s predpisovaním liekov, nie len ten jeden pomerne nešťastne znovelizovaný paragraf.
Úvodom dve vymedzenia. Prvé – systém e-zdravotníctva je komplikovaný. Nasledujúci text nie je odborným výkladom, používam slangové pojmy, nie vždy je však možné vyhnúť sa legislatívnej definícii. A tak kým bežný zdravotník bude možno niektoré vety považovať za zbytočne komplikované, expert na e-zdravie ich bude vnímať ako povrchné.
Druhé – nie som právnik, nehľadám medzery v zákone, ani zákon nevykladám. Prezentujem pomerne pragmatický pohľad na vzniknutú situáciu a veľmi ocením odborné pripomienky k interpretácii, ktorej cieľom je návrh jej rýchleho a legislatívne prijateľného riešenia.
Čo bolo skôr: vajce alebo sliepka?
Aktuálna debata pripomína túto klasickú hádanku. Akurát s tým rozdielom, že zo dňa na deň sme sa bez hlbšej úvahy rozhodli, že v tomto prípade bol...
Zostáva vám 85% na dočítanie.