StoryEditor

Zdravotnícke koryto nie je také prázdne

09.11.2016, 13:52
Asi donekonečna je potrebné opakovať, že nedostatok financií v zdravotníctve (alebo iba roky živená chiméra?) má za následok zadlžovanie zdravotníckych zariadení, nekonečné škrtenie výdavkov a šetrenie na mzdách sestier a pôrodných asistentiek, obchádzanie a rušenie zákonov, zhoršovanie interpersonálnych vzťahov, nespokojnosť zdravotníkov a verejnosti s kvalitou poskytovanej zdravotnej starostlivosti.

Nájdu sestry odvahu?

Keď chcela vláda a rezort zastaviť tento marazmus, na jednej strane vraj spôsobený finančnou podvyživenosťou a na druhej rozkrádaním zdrojov v zdravotníctve, mala hneď zvýšiť odvody za poistencov štátu na 5 percent, lebo ide o najväčší poistný kmeň.

Finančný výpadok v zdravotnom poistení nie je možné zabezpečiť krytím z iných zdrojov, prípadne sa spoliehať na mechanizmy a praktiky, ktoré smerujú nielen k finančnej destabilizácii, ale aj k totálnej morálnej a hodnotovej kríze.

Odstrániť jej následky bude možno ešte zložitejšie, ako pripraviť legislatívne stabilné prostredie, ktoré by zamedzilo rozkrádaniu a tunelovaniu zdravotníctva, viedlo k skvalitňovaniu zdravotnej starostlivosti a spokojnosti pacientov aj zdravotníkov, sestry n...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
menuLevel = 2, menuRoute = zdn/nazory, menuAlias = nazory, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
13. júl 2024 09:45