StoryEditor

Naše problémy sú chronicky známe

23.03.2017, 11:54
Autor:
HNHN
Ambulantný sektor je dlhodobo na poslednom mieste záujmu spoločnosti

Nedofinancovanie zdravotníctva, ozdravný plán štátnej VšZP, ambulantná pohotovostná služba do 22. hodiny, zámer doplnkových ordinačných hodín...

To všetko sú otvorené otázky, na ktoré sme chceli počuť odpovede ministra zdravotníctva Tomáša Druckera pri jeho stretnutiach s lekármi ambulantného sektora.

Zbavíme sa apatie?

Diskusné stretnutia s ministrom zdravotníctva, pripravené Slovenskou lekárskou komorou, sa uskutočnili v ôsmich krajských mestách. Asociácia súkromných lekárov SR, zastupujúca vyše 3 500 poskytovateľov ambulantnej zdravotnej starostlivosti, bola súčasťou týchto stretnutí ministra s lekárskou verejnosťou.

Určite sme privítali možnosť otvorenej diskusie ambulantných lekárov rôznych odborností, z rôznych kútov Slovenska s predstaviteľom vlády a naším rezortným ministrom, pretože práve minister je ten človek, ktorý rozhoduje o ďalšom vývoji či kolapse ambulantného sektora.

Ocenili sme účasť ministra a jeho štátnej tajomníčky a využili sme stretnutia na prezentovanie hlavných problémov ambulantného sektora, ktoré sú už takmer not...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
menuLevel = 2, menuRoute = zdn/nazory, menuAlias = nazory, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
30. máj 2023 15:52