StoryEditor

Zlyháva štát vo funkcii efektívne riadiť verejné nemocnice?

18.04.2017, 14:24
Autor:
HNHN
Vítame potvrdenie lokality Rázsochy v rámci Bratislavy ako vhodnejšieho variantu výstavby novej univerzitnej nemocnice v porovnaní s pôvodne navrhovanou lokalitou Patrónka

Za nevýhodné riešenie však považujeme predložený model tzv. hybridného PPP projektu, v ktorom štát celý projekt výstavby novej nemocnice financuje, ale dozor a kontrolu nad jeho výstavbou dá súkromnému koncesionárovi, ktorého zavádzajúco a účelovo definuje ako manažéra zdravotnej starostlivosti. Následne mu ešte odovzdá do správy a užívania celú prevádzku nemocnice, zatiaľ na obdobie päť rokov s garantovaným primeraným ziskom.

Spása v zahraničí

Pridelená výstavba a následne prevádzkovanie novej nemocnice koncesionárom („manažmentom zdravotnej starostlivosti“) vyjadruje preukázateľné zlyhávanie štátu v jeho funkcii efektívne riadiť verejné nemocnice. Je to aj nepriama dehonestácia kvality a úrovne našich riadiacich pracovníkov, keď sa hľadá spása u zahraničných manažérov. Sme presvedčení, že na Slovensku je dostatok erudovaných a vyškolených manažérov v zdravotníctve.

Štát nie ...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
menuLevel = 2, menuRoute = zdn/nazory, menuAlias = nazory, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
03. jún 2023 03:00