StoryEditor

Zdravá zmena - prečo sa jej bránime?

13.11.2019, 18:36
Autor:
HNHN
Komu prekáža to, že zdravotná starostlivosť bude adresná, že pacient dostane špičkovú komplexnú zdravotnú starostlivosť na jednom pracovisku a doliečovať sa bude bližšie k miestu svojho trvalého bydliska?

Stratifikácia, slovo, ktoré je pre väčšinu populácie abstraktným výrazom. Slovné spojenie Zdravá zmena je však už o čosi konkrétnejšie a naznačuje, čo je jej zámerom. Prelomová reforma, ktorú analytici Inštitútu zdravotnej politiky spolu so zdravotnými poisťovňami, zástupcami odbornej obce, Svetovej banky či analytických útvarov ministerstva financií a Úradu vlády pripravovali 3 roky. Pacientom má v horizonte desiatich rokov priniesť kvalitnejšiu zdravotnú starostlivosť a lekárom, sestrám a iným zdravotníckym pracovníkom kvalitné a adekvátne podmienky na svoju prácu.

Bojujem za túto reformu, ktorej pravidlá s víziou do roku 2030 sú nastavené veľmi jasne a transparentne a zároveň sa sprísňujú parametre vstupu akéhokoľvek subjektu na trh. Nerozumiem preto snahe o vyvolanie podozrení šitia tejto reformy na ...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
menuLevel = 2, menuRoute = zdn/nazory, menuAlias = nazory, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
07. jún 2023 23:31