StoryEditor

Ku kontinuálnemu vzdelávaniu lekárov v čase korony

Potešiteľnou skutočnosťou je, že na vzniknutú situáciu pomerne promptne a veľmi účinne zareagovali viaceré subjekty

Aktuálna epidemiologická situácia mimoriadne ťažkej pandémie ochorenia COVID-19 závažným spôsobom narušila nielen špecializačné a certifikačné, ale aj kontinuálne vzdelávanie lekárov a tiež sestier a iných zdravotníckych pracovníkov. Na Slovensku, v Európe, ba celosvetovo. Osobitne ťažko to postihlo jednotlivé formy kontaktného vzdelávania. Všetky plánované vzdelávacie aktivity – konferencie, kongresy, semináre a workshopy a i. – museli zrušiť.

To znamená nielen zastavenie dosiaľ objemovo najväčšej časti kontinuálneho vzdelávania, ale aj veľké materiálne a finančné škody. Rušenie plánovaných vzdelávacích akcií/podujatí navyše znamená enormnú administratívnu záťaž a – vzhľadom na mnohé súčasné nejasnosti a neistoty – aj neľahké rozhodovanie pre organizátorov podujatí (Presunúť na iný termín? Zrušiť?). Či už sú to odborné spoločnosti alebo spolky Slovenskej lekárskej spoločnosti (SLS), odborné sekcie Slovenskej lekárskej komory (SLK) alebo poskytovatelia zdravotnej starostlivosti (najmä väčšie nemocnice a lôžkové odborné ústavy). Zároveň ide aj o všetky spoločnosti, ktoré tieto kontaktné formy kontinuálneho vzdelávania lekárov a zdravotníckych pracovníkov organizačne a administratívne zabezpečovali.

Reorganizácia a posilnenie

Uvedená situácia navyše nastáva v období, keď sa pôvodne počítalo s potrebnou reorganizáciou a posilnením kontinuálneho vzdelávania, so zvý...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
menuLevel = 2, menuRoute = zdn/nazory, menuAlias = nazory, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
01. jún 2023 07:24