StoryEditor

Nájde sa po pätnástich rokoch riešenie?

27.07.2016, 00:00
V súčasnosti je dôležité prijať iné princípy tvorby zoznamu ako sa používali za posledné roky.

Zaoberám sa problematikou zoznamu výkonov takmer dvadsať rokov ako člen výborov viacerých odborných spoločností SLS, najmä ako predseda Slovenskej spoločnosti pre ultrazvuk v medicíne (SSUM), ako bývalý člen kategorizačnej komisie a katalogizačnej subkomisie ministerstva zdravotníctva pre vnútorné lekárstvo, člen edičnej komisie rezortu a ako člen Rady SLK, poverený koordináciou tvorby katalógu výkonov.

Za ten čas som vypracoval materiály, ktoré si osvojili odborné komunity, lekárska komora, reprezentanti poisťovní i samotní lekári. Mnohé platia dodnes. Ponúkam ich opäť ako použiteľné materiály v súvislosti s tým, že MZ SR oslovilo lekárov z praxe s požiadavkou na analýzu v súčasnosti platného zoznamu výkonov.

Nezaoberám sa tu jednotlivými kódmi a ich opisom, na to existujú početné konkrétne podnety použiteľné aj v tomto momente.

Rezort nemal záujem

V súčasnosti je oveľa dôležitejšie prijať iné princípy tvorby zoznamu výkonov, ako sa používali posledných desať rokov, počas ktorých sa nevytvorilo nič použiteľné.

Ponúkam relatívne obsiahly materiál – a to som mal problém vybrať z oveľa väčšieho množstva textov to najdôležitejšie, ktorý je požadovanou ko...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
menuLevel = 2, menuRoute = zdn/analyzy, menuAlias = analyzy, menuRouteLevel0 = zdn, homepage = false
03. jún 2023 18:13