29.03.2021, 15:41

Novým ministrom zdravotníctva by sa mal stať šéf vojenskej nemocnice Lengvarský

Brigádny generál Vladimír Lengvarský bol aj hlavným lekárom Ozbrojených síl.

Novým ministrom zdravotníctva by sa mal stať šéf vojenskej nemocnice Lengvarský
Zdroj: TASR

Novým ministrom zdravotníctva by sa mal stať súčasný riaditeľ Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku Vladimír Lengvarský.

Informáciu priniesol portál Aktuality.sk, ktorému ju mali potvrdiť dva zdroje. 

​Brigádny generál Lengvarský bol hlavným lekárom Ozbrojených síl. Vlani ho minister obrany Jaroslav Naď vymenoval do funkcie šéfa Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku.

Naď dnes v rádiu Expres uviedol, že OĽaNO už nového ministra zdravotníctva vybralo, jeho meno však neprezradil. Povedal len, že to nie je politik.

"Nominanta máme. Je to človek, ktorý spĺňa všetky morálne a odborné kvality. Aj tie manažérske. Ale zatiaľ to meno nebudeme dávať von, pretože najprv by sa to mala dozvedieť pani prezidentka a až potom budeme komentovať niekoho nového, kto má prísť do vlády," povedal.

Naď v auguste minulého roka ocenil Lengvarského kvality ako vojaka, manažéra aj ako lekára.

"Ide o skúseného odborníka, ktorý pôsobí v Ozbrojených silách dlhé roky, pričom svoje manažérske schopnosti potvrdil ako hlavný lekár ozbrojených síl aj počas pandémie ochorenia COVID-19," povedal Naď, keď vymenoval Lengvarského za riaditeľa vojenskej nemocnice.

Kreslo ministra zdravotníctva sa uvoľnilo potom, ako podal demisiu Marek Krajčí. Jeho odchod žiadali strany SaS a Za ľudí. Rezort dočasne vedie minister financií Euard Heger.